Eiropas sērijas pastmarkās ­­– Bauskas un Cesvaines pils

Eiropas valstu vienotā pastmarku sērija 2017.gadā gada veltīta pilīm. Latvijas Pasts šajā sērijā izdevis divas jaunas pastmarkas, uz tām attēlojot Bauskas un Cesvaines pili. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 21.aprīlī, informē "Latvijas pasta" sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Danielsone. 

"Pastmarkas Bauskas pils nominālvērtība ir 1,71 eiro, un tā atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības teritorijā. Savukārt Cesvaines pils pastmarkas nominālvērtība ir 0,78 eiro, nodrošinot vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksas ES teritorijā. Katras pastmarkas tirāža sasniedz 80 000 eksemplāru, un līdz ar pastmarkām izdota arī īpaša aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Eiropas sērijas pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns," stāsta V.Danielsone.

Pastmarku sērijas Eiropa iniciatore ir Eiropas Pasta savienība, un šīs sērijas pastmarkas ar visai Eiropai vienotu tēmu un logotipu tiek izdotas jau kopš 1994.gada. Iepriekšējos gados Eiropas sērijas pastmarku tēmas ir bijušas saistītas ar literatūru, dabas objektiem, ceļojumiem, pasta transportu, senajām rotaļlietām un dabai draudzīgu dzīvesveidu.

V.Danielsone atklāj, ka nākamais filatēlijas izdevums plānots 9.maijā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide