Endija Rezgale dziedās Lizuma kultūras centrā

Liriskās balss (soprāns) īpašniece Endija Rezgale ir sarūpējusi muzikālu dāvanu klausītājiem jaunā koncertprogrammā “Ziemassvētki cauri gadsimtiem”. Pirmais koncerts būs 16.decembrī pulksten 16.00 Lizuma kultūras namā (pirms tam bija reklamēts, ka koncerts notiks Velēnas ev.luteriskajā baznīcā), kam sekos koncerti līdz Zvaigznes dienai.

“Manā repertuārā ir galvenokārt klasiskā un garīgā mūzika, esmu dziedājusi dievnamos arī iepriekšējos Ziemassvētkos. Šoreiz programmu sagatavoju kopā ar trim talantīgām mūziķēm. Ērģelniece Jana Zariņa no Sanktpēterburgas aktīvi iesaistās Latvijas baznīcu koncertdzīvē gan kā soliste, gan dažādu ansambļu sastāvos. Vijolniece Līva Tomiņa ir starptautisku konkursu laureāte, kā arī Vidzemes kamerorķestra un Vācijas jauniešu orķestra dalībniece. Flautiste Elza Bleikša ieguvusi godalgotas vietas starptautisko konkursos. Viņa ir Minhenes Jauniešu filharmonijas orķestra dalībniece, kura koncertē Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Nīderlandē, Ķīnā un Azerbaidžānā,” stāsta E.Rezgale.

Iepriekšējo Ziemassvētku koncertu programmās Endijas dziedājumu pavadīja elektroniskie instrumenti, bija arī mikrofoni, bet šoreiz soliste secinājusi, ka tas nav vajadzīgs. “Man ir spēcīga balss, tāpēc varu dziedāt dzīvajā bez elektroniskām ierīcēm. Turklāt mana iecere bija koncertā ieskandināt ērģeles, tāpēc skanēs klasiskā mūzika ar Ziemassvētku korāļiem un skaņdarbiem,” akcentē E.Rezgale. Pirms vairākiem gadiem Lizuma pagasta svētku laikā viņa dziedāja Velēnas baznīcā kopā ar ērģelnieci Kristīni Adomaiti. Endijai ļoti iepatikās skaistā baznīca un tās ērģeļu skanējums, tāpēc gribējās atgriezties.

Pirms vairākiem gadiem E.Rezgale ir atgriezusies Latvijā, bet turpina koncertēt arī Dienvidāfrikā, kur viņu aizveda mīlestība. Tieši šīs valsts iedzīvotāji pirmie iepazina Endiju kā solisti ar maigu un skanīgu soprāna balsi.

“Kad atbraucu ciemos uz Latviju, daudziem patika mana samtainā balss, tāpēc aicināja atgriezties Latvijā. Biju pārgalvīga maksimāliste, tāpēc nolēmu atgriezties un paliku dzimtenē,” atklāj Endija. Tagad viņa vēlas pilnībā pievērsties mūzikai, lai gan ir veiksmīgi pabeigusi doktora studijas socioloģijā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide