"Erasmus" iedvesmo!

"Erasmus pluss" projektu ietvaros piedāvātie semināri līdz šim lielākoties uzsvaru lika uz izglītības iestāžu un nevalstisko organizāciju darbinieku prasmju pilnveidi ikdienas darbā ar jaunatni, taču pēdējā laikā projektos ir iespēja piedalīties dažādu kultūras nozaru pārstāvjiem. Šo iespēju izmantoja Gulbenes novada bibliotēka, piesakoties izsludinātajam konkursam uz “Erasmus + Jaunatne darbībā“ atbalstīto semināru ”Shadow the culture”.

Grupā tika iesaistīti 15 projekta dalībnieki (iespēja piedalīties bija 30 dažādām valstīm), kur Latviju pārstāvēja trīs grupas. Es jutos ļoti pagodināta, ka tiku iekļauta starp tiem, kuri devās uz Polijas pilsētu Serock, lai piecu dienu garumā piedalītos neformāli izglītojošā seminārā. Mēs dalījāmies pieredzē, ieguvām sadarbības partnerus un radījām idejas starptautiskiem projektiem. Šajās mācībās piedalījās dalībnieki, kuri pārstāvēja muzejus, bibliotēkas, mākslas un mūzikas skolas un nevalstiskās organizācijas.

"Erasmus pluss" seminārs “Shadow the culture” norisinājās neformālā vidē un katram tā dalībniekam lika izkāpt no savas komforta zonas, ļaujoties procesam palēnām nonākt līdz pārsteidzošam galamērķim. Godīgi sakot, arī es kādu brīdi apšaubīju “spēļošanās” un neformālās izglītības metožu pielietošanu tik nopietniem nolūkiem. Mani pārsteidza tas, kas notika semināra 4. dienā, kad projektu idejas radās uz līdzenas vietas, un ne viena vien! Kā puzlīte, visi uzdevumi salikās kopā, radot kopēju ainu - skaidru, gaišu un katram saprotamu.

Pēc atgriešanās no Polijas es uzaicināju jauniešus uz tikšanos bibliotēkā, kur prezentēju savu ideju kopā ar brīvprātīgajiem Elise Balmabrouk un Julia Marraud veidot aktivitātes vasarā. Pielietojot mācībās apgūtās neformālās mācīšanās metodes, katru nedēļu, kopš 13.jūnija, tiekamies, lai visi kopā pilnveidotu angļu sarunvalodas prasmes - zināmas un mūsu radītas galda spēles, aktivitātes ārpus telpām – izaicinājumi ar uzdevumiem, diskusijas un citu.

Bibliotēka ir vieta, kur satikties cilvēkiem ar kopīgām interesēm, bažām un ikdienišķi nozīmīgiem jautājumiem. Aicinu ikvienu, kam ir kādas radošas, neparastas un interesantas idejas, vērsties pie mums, lai mēs kopīgi tās varētu realizēt! Tos jauniešus, kuri vēlas pavadīt laiku pilnvērtīgi, pilnveidojot savas angļu valodas zināšanas neformālā vidē, aicinu sekot mūsu lapai Funglish (Facebook), jo aktivitāšu laiki nav paredzami, tos publicējam neilgi pirms gaidāmā pasākuma!

Uz tikšanos Gulbenes novada bibliotēkā! 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide