Ērmaņu muižā - visas Bēthovena sonātes čellam. Jānis Laurs, Agnese Egliņa

Ērmaņu muižā (Malienas pagasts Alūksnes novadā) 15. jūlijā pulksten 15:00 notiks unikāls koncerts – Jānis Laurs (Austrālija) un LMB laureāte Agnese Egliņa atskaņos visas Bēthovena sonātes čellam un klavierēm viena koncerta ietvaros.

Jānis Laurs ir viens no nozīmīgākajiem čellistiem Austrālijā – solists un atskaņotājmākslinieks vadošo orķestru sastāvos. Adelaides Starptautiskā čello festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Agnese Egliņa, Lielās Mūzikas balvas laureāte, ir viena no visprasmīgākajām koncertmeistarēm Latvijā. Blakus akadēmiskajai darbībai JVLMA pianiste intensīvi koncertē Latvijā un tālu ārpus robežām.

Bēthovena sonātes čellam (kopumā - piecas) tapušas 1796., 1808. un 1815. gadā, no kurām pirmās divas zināmā mērā saistītas ar Latviju - ar laiku kad par komponista patronu kļuva Vidzemes ģenerālgubernatora dēls Johans Georgs fon Brauns, kuru Bēthovens godāja par “savu mūzu pirmo mecenātu”.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ērmaņu muiža atrodas Alūksnes novadā, ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, klasicisma koka celtne, pastāvīgi tiek atjaunota ar VKPAI, VKKF, LAD/LEADER un sabiedrības atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide