Festivālā “Divi Jūliji” Gulbenē būs radošās darbnīcas

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs aicina uz 3. starptautisko mākslas festivālu „Divi Jūliji”, kas notiks 25. un 26.septembrī Gulbenē. Festivāls veltīts Latvijas lietišķās mākslas meistariem Jūlijam Maderniekam (1870-1955) un Jūlijam Straumem (1874-1970), kuru dzimtās mājas ir Gulbenes pusē. Madernieks un Straume ir izcili 20.gadsimta dizaineri un tekstilmākslinieki.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja pārstāve Ilze Vanaga informē, ka festivāla laikā 26.septembrī no pulksten 10.00 līdz 16.00 ikviens interesents varēs izzināt dažādas radošās tehnikas, piedaloties darbnīcās.

Pie muzeja “Klēts” notiks aušanas meistarklase uz Viļumsona stellēm, Madernieka rakstu interpretācija un izaušana. Darbnīcu vadīs Inese un Ilze Mailītes no SIA “Mailīšu Fabrika”.

Parkā pie Sarkanās pils būs vairākas radošās darbnīcas. Mezglošanas meistarklasi vadīs lietišķās mākslas meistare, zīmola “Noķerts Liepājā” vadītāja Ilze Vainovska. Papīra un auduma apdrukas darbnīcā, izmantojot spiedogus, kuri veidoti pēc Madernieka zīmējumiem, dalībniekiem būs iespēja pašiem radīt un saņemt savā īpašumā oriģinālus ietinamos papīrus un apdrukātus auduma dvielīšu. Šo darbnīcu vadīs tekstilmāksliniece Baiba Vaivare. Cianotipijas – īpašas fototehnikas darbnīcu un linogriezuma tehnikas darbnīcu, kas piemērota Madernieka rakstu, burtu un grafiku interpretācijai un apdruku gatavošanai, kā arī citas radošas aktivitātes piedāvās “Radošā apvienība “Piektā māja”” sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu. Porcelāna muzeja meistardarbnīcā notiks flīžu dekorēšana ar Madernieka ornamentiem. Filcēšanas darbnīcu vadīs filcēšanas meistare Dace Rudzīte no Lubānas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide