Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Fonika” dzied un atpūšas Dānijā

Gulbenes vidusskolas popgrupas "Fonika" vecākā dziedātāju grupa, ko vada skolotāja Sarmīte Semjonova, pirms kāda laika atgriezās no koncertturnejas Dānijā. To jaunajiem māksliniekiem bija noorganizējusi Latviešu - dāņu biedrība. Koncerti notika gan skolās, gan kultūras centrā Dānijas septītajā lielākajā pilsētā Veljē, kas ir vien no skaistākajām, klusākajām un mierīgākajām pilsētām.

"Dānijā "Fonikas" dziedātāji bija pirmo reizi. Lai gan ceļš bija grūts, tomēr visi to godam izturējām. Bijām pārsteigti, redzot tik daudz reklāmu, kas vēstīja par mūsu uzstāšanos. Arī koncertos zāles bija klausītāju pārpildītas. Bija ārkārtīgi patīkami dziedāt latviešiem un viņu ģimenēm. Nav iespējams aizmirst sirsnību, ar kādu tikām uzņemti. Līdz šim nebija gadījies satikt tik jaukus un atvērtus cilvēkus," stāsta S.Semjonova.

 

"Fonika" koncertā izpildījusi dziesmas latviešu valodā, gan pat dāņu valodā, tādējādi izpelnoties skaļus aplausus. Pēc koncerta dziedātājiem nācies dalīt autogrāfus, kas atstāti pat uz viena otra klausītāja vēdera.

 

"Lai gan uzstājāmies aptuveni 60 kilometrus no vietas, kur Dānijā dzīvo Antra un Torbens Kāri, tomēr arī Torbens bija radis iespēju atbraukt uz mūsu koncertu," piebilst S.Semjonova.

 

Koncerti notika Veljē, bet viesošanās laikā "Fonika" tikusi izmitināta speciāli šim mērķim noīrētā trīsstāvu mājā aptuveni 25 kilometru attālumā no pilsētas.

 

"Izjutām, ka cilvēki bija darījuši visu, lai sagādātu prieku bērniem. Bija sarūpēta iespēja brīvajā laikā ne tikai spēlēt dažādas spēles, nobaudīt dažādus gardumus, bet priecāties arī par plašu atpūtas programmu," bilst "Fonikas" vadītāja. 

 

"Mūs lutināja ne tikai cilvēki, kuri mūs sagaidīja, bet pat laika apstākļi, jo visas dienas bija labas. Paldies visu mūsu vārdā skolotājai Sarmītei par to, ka šis brauciens bija izdevies, jo bijām sajūsmā par to!" piebilst Egitas mamma Aira.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide