Foto: Lizumā godina dižjubilārus

Lizuma pagastā starp gada izskaņas skaistākajiem pasākumiem jau vairākus gadus tradicionāla ir dižjubilāru godināšana. Šoreiz sumināto godā bija pieci  cienījami kungi, kuri dzimuši oktobrī, novembrī un decembrī.

Viņiem pasākumā skanēja skaistākās melodijas un sirsnīgākie vārdi. Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte stāsta, ka šoreiz godināti tie jubilāri, kas svin 65, 75 un 85  mūža gadus.

65 gadu jubilejā tika sveikts Gunārs Biksāns. Jubilārs strādā Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālajā struktūrvienībā un jauniešiem pasniedz materiālmācību. ”Gunārs ir enerģisks un ar prieku piedalās vieglatlētikas sacensībās Gulbenes novadā, iegūstot godalgotas vietas. Viņš ļoti mīl zirgus un pats par tiem rūpējas. Gunāram patīk viss skaistais. To viņš prot radīt sev apkārt. Kopā ar sievu abi iekopuši skaistu mājas pagalmu,” stāsta E.Dūte.

“Jubilāru godināšana bija ļoti patīkams pasākums. Dzimšanas dienu mazliet svinēju kopā arī ar tuviniekiem. Ar topošajiem galdniekiem strādāju jau 16 gadus. Materiālmācība galdniekiem ir viens no galvenajiem mācību priekšmetiem, jo ir jāzina viss par koksni, krāsām, lakām, līmēm, apstrādi un tamlīdzīgi. Jauniešus galdniecība interesē. Brīvajā laikā gādāju arī par savu zirgu, kā arī eju palīgā kaimiņiem, kuriem “Lācītēs ir divi sporta zirgi, kuru saimnieki ir jauns pāris. Viņi “Lācītēs” īrē stalli. Man zirgi vienmēr ir patikuši. Ar tiem esmu strādājis jau  tad, kad strādāju mežrūpniecības saimniecībā. Man viss mūžs ir bijis saistīts ar zirgiem. Strādājot mežrūpniecības saimniecībā, esmu piedalījies 17 spartakiādēs. Arī tagad vēl piedalos, gūstot arī godalgotas vietas. Cenšos uzturēt formā savu veselību,” saka Gunārs.   

Jānim Aigaram aiz muguras ir 75 mūža gadi. Jānim vienmēr varējis uzticēt salabot jebkuru tehniku, jo pēc tam tā ilgi kalpojusi. Jubilāra kaimiņš par viņu saka tā: “Jauks, izpalīdzīgs un laipns pret visiem, izņemot tos, kas patiešām to nav pelnījuši. Tikai tuvākie zina viņa patieso būtību un iekšējos pārdzīvojumus. Jānim piemīt izcila humora un takta izjūta. Tāds riktīgs latviešu zellis!” Jānis izaudzinājis divus krietnus dēlus, ar kuriem var lepoties. Dēls Uģis ir Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs, bet dēls Aldis dzīvo un strādā Rīgā.  “Jānim piemīt intuīcija, izpalīdzīgums, praktiskums un fantāzija, kas ikdienu pārvērš svētkos,” novērojusi pasākuma organizatore.

Ilmārs Grasis 85. dzimšanas dienu ģimenes lokā svinēja 15.decembrī. Viņa mūžs aizvadīts kolhozā “Spars”, strādājot par melioratoru. Vaļasbrīžos Ilmārs ir iesaistījies Lizuma pašdarbības kolektīvos. Viņa balss skanējusi vīru vokālajā ansamblī un Lizuma jauktajā korī. Dziedāts pat Latvijas Universitātes Lielajā aulā, kur lizumnieši piedalījušies dziesmu karos. Jubilāra meita Solveiga ir Lizumā skolotāja, kā arī amatierteātra “Rameka” režisore. Savukārt dēls Jānis, kurš ir tiesību zinātņu doktors, pagājušajā gadā Latvijas Universitātes Doktoru promocijas ceremonijā apbalvots ar Latvijas Universitātes Goda zīmi. Ilmāra mūža atvasara rit kopā ar dzīvesbiedri Annu. Joprojām jubilārs cenšas piedalīties  sabiedriskās dzīves norisēs Lizumā.

85 gadus veco  Arnoldu Sauso viņa darbabiedri bijušajā Lizuma cietes rūpnīcā  atceras kā cilvēku ar zelta rokām, kurš prot darīt jebkuru darbu. “Arnolds izaudzinājis divas meitas un priecājas par mīļajiem mazbērniem,” stāsta E.Dūte.

“Viņš ir dzimis diplomāts, jaunu ideju īstenotājs, enerģisks, lūkojas uz dzīvi ar mazliet zobgalīgu fatālismu, atzīst brīvību itin no visa, mīl dabu, Gauju, makšķerēšanu,” tā Daini Cimdiņu, kuram šogad aprit 85 gadi, raksturo velēnieši.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide