Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Lizuma jauktais koris dzied Toronto 3

XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkos, kas notika no 4. līdz 7.jūlijām, Toronto Gulbenes novadu pārstāvēja Lizuma jauktā kora dziedātāji, facebook.com informē Lizuma pagasts.

Latvijas simtgadei veltīto XV Latviešu dziesmu un deju svētku sauklis bija “Viena dziesma, viena deja… viena tauta!”. Dziesmu svētku koncerti notika Sv. Paula Trīsvienības baznīcā, Kērnera zālē un “Mattamy” pasākumu centrā. Dziesmu svētku kulminācija – kopkora koncerts – notika 6. jūlijā “Mattamy Athletic Centre”. Tajā piedalījās arī tikko beigušās 2x2 latviešu jauniešu nometnes kora projekta dalībnieki. Koncertā skanēja gan Latvijas kormūzikas iecienītākie darbi, gan arī jaundarbi, ko sacerējuši jauni latviešu komponisti no Kanādas, ASV, Austrālijas un Latvijas.

"Kanādā sajutāmies kā starp savējiem. Hiltona viesnīcā tirdziņā ieraudzijām Lizumā ražotos "Dimdiņkāpostus" un "Skrīveru Saldumus".
Dziesmu svētku virsdiriģente Vizma Maksiņa lūdza pasveicināt Gulbeni, īpaši - Donātu Veikšānu. Svētku rīcības komitejas dalībnieki priecājās par Gulbenes novada nosūtītajiem suvenīriem, Lizuma gardo konfekti "Gotiņa", kura tika nobaudīta ar īpašu sajūtu, un mūsu amatnieku darbiem - koncertmeistares Līgas Kļaviņas vīra gatavotajām karotēm un Latvijas amatnieku linu izstrādājumiem. Pateicamies par izrādīto interesi un sapratni, lai dziedātāji varētu doties uz Toronto: Līgai Vītolai, Antrai Sprudzānei, Lienītei Reinsonei, Anitai Rauzai, Uģim Aigaram, Laumai Makarei, Egonam Kliesmetam, Ritai Gargažinai un Maijai Leimanei."

Nākamie Latviešu Dziesmu un Deju svētki notiks 2022.gadā Minesotā ASV.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

eye

Trešā daļa bilžu ne par tēmu- liekas jeb tikai skaita pēc.

pirms gada, 2019.07.12 15:53

sābris

Ja korī dzied vismaz viens vīrietis,tas uzreiz pārvēršas par jaukto.

pirms gada, 2019.07.12 16:46

runājot līdzībās

Cāļa gaļas kotlešu pagatavošanai ņem vienu cāli un vienu zirgu,visu rūpīgi samaisa.

pirms gada, 2019.07.14 10:06

Kultūra un izklaide