Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: mirkli pirms mazajiem dziesmu svētkiem

Gulbenes, Apes, Alūksnes, Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novada jauktajiem un senioru koriem 1.maijs bija īsti Darba svētki. Gulbenes kultūras centrā dziedātāji koncertā “Mirkli pirms” varēja apliecināt, ka pēc lielajiem Dziesmu svētkiem viss turpinās jaunās skaņās.

“Gadu pēc Dziesmu svētkiem koru skati var nerīkot, tāpēc izvēlamies koncertu, kas nerada koriem lieku satraukumu. Turklāt šoreiz svarīgi bija izdziedāt repertuāru, kāds skanēs tieši pēc mēneša – 1.jūnijā – Balvos. No šī repertuāra kori dziedāja izlozētās un arī pašu izvēlētās dziesmas. Jauktie kori papildus izpildīja trešo - pašu brīvi izvēlētu - dziesmu, bet senioru kori dziedāja tikai divas dziesmas. Sieviešu kori šajā koncertā nepiedalījās, jo tiem būs atsevišķa uzstāšanās Alūksnes baznīcā 18.maijā,” stāsta Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents un svētku “Mirklis Balvos” mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars. 

Viņš atzīst, ka arī šādā koncertā koru sniegumu vērtē ar citādu – nedaudz kritisku vērtējumu. Ja saklausītas kļūdas dziesmu apguvē, par tādām tiks aizrādīts, lai svētkos Balvos visi dziedātu pareizi, nevis katrs “pa savam”. “Turklāt varu redzēt, kā katru dziesmu uzņem klausītāji. Atkarībā no tā varu mainīt to kārtību koncerta programmā,” norāda U.Kokars. Protams, pēc klausītāju aplausiem varēja arī secināt, kurš koris ir skanīgāks.

Lai koriem lielo svētku starplaikā būtu uzdevumi, Latvijas Nacionālais kultūras centrs noteicis rīkot tiem svētkus Balvos. Tajos piedalīsies ne tikai jau minēto novadu kori, bet vēl apmēram 1500 dziedātāji no visas Latvijas, 400 pūtēju orķestri no Vidzemes un Latgales. U.Kokars informē, ka nākamgad šādi svētki būs Daugavpilī, bet vēl pēc gada – Gulbenē, kad brāļiem Kokariem tiks svinēta divreiz pa 100 gadu atcere. 2022.gadā atkal būs intensīva gatavošanās Dziesmu svētkiem, kas notiks 2023.gadā. “Koriem ir jauni uzdevumi, tāpēc nejūt atslābumu,” atzīst U.Kokars.

Gulbenes kultūras centra jauktā kora “Harmonija” diriģente Māra Mezīte secina, ka šādā koncertā katrs var dziedāt no sirds, arī diriģējot nav stresa, kādu izjūt skatē. Turklāt koris izlozēja salīdzinoši vieglu dziesmu - “Manai Dzimtenei” (R.Paula mūzika, J.Petera vārdi).

“Protams, arī viegla dziesma ir jānodzied labi. Katram kolektīvam ir sevi jāparāda, jo tas mobilizē,” atzīst M.Mezīte.

Lejasciema jauktā kora “Kaprīze” diriģente Ineta Maltavniece norāda, ka tomēr šajā koncertā bija izloze – nevarēja dziedāt visu, ko vēlas. “Tika pārbaudīts, cik gatavi esam svētkiem Balvos. Izlozējām “Dievaines” (Uģa Prauliņa mūzika, tautasdziesmas vārdi). Klausītāji teica, ka tā ļoti patikusi, jo izskanēja emocionāli. Solo dziedāja mana meita Evelīna,” stāsta I.Maltavniece. Viņa atzīst, ka ir labi padarīta darba sajūta, turklāt korim bija 30 gadu jubileja, ko svinēja ar skaistu koncertu Lejasciemā. Ar svētkiem Balvos tiks pielikts punkts šai darba sezonai.

Par Lizuma jauktā kora sniegumu 1.maija koncertā liecina atsauksmes “Facebook.lv”: “Lepojamies ar mūsu kora lieliskajiem, brīnišķīgajiem, talantīgajiem un profesionālajiem dziedātājiem, kurus vada diriģents Jānis Āboliņš, koncertmeistars Emīls Rusovs un koncertmeistare Līga Kļaviņa.” Klausītājiem ļoti patika kora skanējums, īpaši dziesmas “Čaka motīvs” (Jāņa Porieša mūzika, Jāņa Jurkāna vārdi) izpildījums.

Koru koncertā piedalījās trīs Gulbenes novada jauktie kori - Gulbenes kultūras centra jauktais koris "Harmonija" (dir. Māra Mezīte), Lejasciema kultūras nama jauktais koris "Kaprīze" (dir. Ineta Maltavniece) un Lizuma kultūras nama jauktais koris (dir. Jānis Āboliņš), kā arī Alūksnes Kultūras centra senioru jauktais koris “Brūklenājs” (dir. Ilze Briediņa), Alūksnes novada,Jaunalūksnes pagasta, Kolberģa Tautas nama jauktais koris "Ezerlāse" (dir. Ingrīda Pilskalne), Balvu kultūras un atpūtas centra senioru koris “Pīlādzis” (dir. Liene Akmeņkalne), Baltinavas novada jauktais koris (dir. Aija Nagle), Apes tautas nama jauktais koris “Ape” (dir. Sandra Oto), Rugāju tautas nama jauktais koris (dir. Pēteris Sudarovs), Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” jauktais koris “Viola” (dir. Marija Bukša), Alūksnes Kultūras centra skolotāju koris “Atzele” (dir. Jānis Baltiņš) un Balvu novada jauktais koris “Mirklis” ar diriģentu Uldi Kokaru, kurš ir arī Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents un svētku “Mirklis Balvos” mākslinieciskais vadītājs.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide