Gatavojas svētku gājienam

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā kopā ar pārējām Latvijas skolu folkloras kopām dziedāja un dejoja arī Rankas pamatskolas folkloras kopa “Dzīpariņi”, ko vada Ailita Medejse. Rancēnieši ne tikai izdziedājuši daudzas dziesmas, bet iesaistījuši dejās un rotaļās arī skatītājus.

Rīgas Latviešu biedrības namā šodien notiek tērpu skates mēģinājums un finālkonkurss, kurā piedalās Gulbenes 2.vidusskolas audzēkņi skolotājas Evitas Zālītes vadībā ar tērpu kolekciju “Gulbji atgriežas mājup”. “Šī kolekcija jau Vidzemes skatē tika atzīmēta kā viena no labākajām kolekcijām valstī, tāpēc atkal varam cerēt uz augstiem panākumiem,” saka B.Muceniece. 
Lai svētku dalībnieku gājienā “Ābēcēdē...ūvēzēžē”, kas svētdien sāksies pulksten 9.00, mūsu novada skolēnu kolektīvi izskatītos krāšņi, dalībnieku koptēlu veido Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane. “Šogad gājienam tiks izmantoti tie paši cimdu rakstu lielie karogi, kas jau bija iepriekšējos svētkos. Ja sākotnēji ir bijusi laba ideja, tad to nevajag aizmirst, bet attīstīt tālāk. Gājienā tiks nests arī transparents ar katra pagasta nosaukumu, kas turpinās cimdu rakstu tēmu. Mūsu novada gājiena sākumā, kur tiks nests Gulbenes novada karogs, tiks šiem svētkiem speciāli veidoti divi ziedu pušķi,” stāsta S.Dikmane.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide