Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gleznas stāsta savādos stāstus

Pagājušajā piektdienā Gulbenes kultūras centrā tika atklāta gulbenieša Ģirta Jogura gleznu izstāde "Savādie stāsti". Atklāšanas pasākumā mākslinieku sveikt bija ieradušies ne tikai ģimenes locekļi, draugi un paziņas, bet arī domubiedri gan mākslas, gan arī teātra pasaulē. Vairāk foto šeit.

Mākslinieka gleznas ikviens var aplūkot gan kultūras centra vestibilā, gan arī trešā stāva mazajā zālē. Kopumā aplūkojamas 30 gleznas. Izstāde būs apskatāma līdz 21.novembrim kultūras centra darba laikā. "Arī šoreiz izstādē ir skatāmi gan jaunie, gan vecie darbi. Jaunie darbi ir nedaudz filozofiskāki. Arī nosaukums "Savādie stāsti" ir tādēļ, ka darbi ir atšķirīgi no klasiskajām ainavām vai klasiskajiem portretiem, tajos ir kaut kas fantastisks. Šo stilu sauc par "fantasy" stilu, un tas ir cēlies no Amerikas. Šis stils ir interesants un daudzveidīgs, un man tas patīk," saka Ģ.Jogurs, kuram šī jau ir sestā izstāde.

 

"Pašam ir gandarījums par padarīto darbu. Daudz kas ir sanācis, vairākas idejas ir ļoti labi piepildījušās. Nedaudz atpūtīšos un varēšu atkal sākt darboties," saka mākslinieks.

 

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna lepojas, ka Ģirts ir mūsu pašu vietējais mākslinieks.

 

"Viņš ne tikai pats nodarbojas ar to, kas viņam patīk, bet ļauj baudīt mākslu arī visiem novada iedzīvotājiem. No sava profesionālā darba mākslā viņš jau vairākus gadus ir aizgājis prom. Dzīve mūs mētā un mēs mēģinām kaut kā izlavierēt caur visām iespējām, vēlmēm, sapņiem un piepildījumiem, bet Ģirts nav pazaudējis sevi un tas ir fantastiski," saka E.Siļķēna.

 

"Ģirta gleznu krāsas ir košas. Viņa dzīves uztvere un izjūtas mainās, un to var pateikt arī pēc gleznu krāsām un tā, ko viņš glezno. Dažas gleznas man bija liels pārsteigums, tās ir pavisam citādākas. Domāju, ka nākamajās izstādēs viņa gleznās klāt nāks vēl pavisam cits rakurss."

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide