Gleznot iedvesmo Jānis Poruks

Lai gulbeniešos rosinātu interesi par sava novada kultūru, tās sasniegumiem, Radošā apvienība „Piektā Māja" ir iecerējusi projektu ar kultūrvēsturisku ievirzi - izveidot Gulbenes pilsētā sienas gleznojumu, tā nosaukumā liekot druvēnieša Jāņa Poruka dzejas vārdus „Es zinu, kā roze plaukst".

Šie vārdi gulbeniešiem, praktiķiem un dārzu kopējiem, ir labi saprotami, tomēr ietver arī dziļāku nozīmi par skaistuma radīšanu, kopšanu un glabāšanu visplašākajā izpratnē," "Dzirkstelei" saka projekta vadītāja, Gulbenes mākslas skolas skolotāja Sandra Dikmane. Pirms gleznošanas paredzēts izpētīt gan J.Poruka, gan citu novadnieku daiļradi.  

Pagājušajā rudenī Gulbenē svinīgi tika atklāts renovētais pilsētas kultūras centrs. Izremontētas ir šīs ēkas telpas un sakārtota fasāde, kā arī iekšpagalms. Šis nams atrodas blakus Gulbenes bibliotēkai - abas ēkas kopā veido savdabīgu, noslēgtu iekšpagalmu, kurā ir iespējams rīkot brīvdabas pasākumus - teātra izrādes, koncertus, izstādes.

 

"Pagalmu noslēdz gara garāžu siena, kuru esam iecerējuši izveidot par fonu kultūras pasākumiem. Šobrīd tā ir balto ķieģeļu siena, bet projektā plānojam to apmest un izveidot šeit sienas gleznojumu. Esam iecerējuši kopā ar Mākslas akadēmijas studentiem - bijušajiem Gulbenes mākslas skolas audzēkņiem - izstrādāt sienas gleznojumu, kas būtu saturiski vienots, dekoratīvs un funkcionāls.

 

Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes Kultūras programma ir daļēji atbalstījusi šo projektu, piešķirot 1400 latus tā realizācijai.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide