Grāmatas “Mana Sarkanrīklīte” atvēršanas svētki 1

Gulbenes kultūras centrā 15.decembrī norisinājās gruzīnu dramaturga Mikho Mosulišvili lugas “Mana Sarkanrīklīte” tulkotā izdevuma latviešu valodā atvēršanas svētki. Īpašo vakaru papildināja sarunas par gruzīnu teātri, kultūru, mākslu un lugas fragmentu lasījumi Gulbenes Tautas teātra aktieru izpildījumā. Par to informē Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Viņa stāsta, ka izdevums „Mana Sarkanrīklīte” ir papildināts ar biedrības “Radošā apvienība “Piektā Māja”” vadītājas, mākslinieces Sandras Dikmanes fotoreportāžu no lugas iestudējuma Gruzijas Bolnisi municipālajā teātrī.

"Par lugas tulkošanu un izdošanu parūpējās biedrība “Radošā apvienība “Piektā Māja”, kas sagatavoja un iesniedza projektu “Esiet sveicināti! Gamardžoba!” Valmieras novada fonda un Kultūras ministrijas organizētajā projektu konkursā “Starpkultūru dialogs Vidzemē 2016”, šādā veidā gūstot finansējumu savas idejas realizācijai. Projekta mērķis ir dot iespēju Vidzemes teātra spēlētājiem un skatītājiem iepazīt gruzīnu teātra spēles īpatnības, atšķirīgo izteiksmes veidu, emocionalitāti, veidot izpratni par vispārcilvēcisko pārdzīvojumu vienotību atšķirīgās kultūrās un izpausmēs," atklāj G.Krevica.

Līdz 30.janvārim Gulbenes kultūras centra 3.stāva gaitenī un mazajā zālē būs aplūkojama Sandras Dikmanes fotoizstāde “Saprast bez vārdiem”, kas vēsta par gruzīnu teātra spēles savdabību.

Šajā reizē sanākušie Gulbenes Tautas teātra režisores Inetas Krastiņas vadībā atskatījās uz starptautisko amatierteātru un pūtēju orķestru festivālu “Hepenings 2015”, kurā piedalījās Gruzijas amatierteātris no Bolnisi, kā arī saņēma informāciju par gatavošanos „Hepeningam 2017”.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide