Grāmatu Starts arī Gulbenes bērnu bibliotēkā

„Grāmatu starts” tiek uzsākts, lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un „parādītu ceļu” uz bibliotēku.

Projekta laikā ģimenes, kurās aug 3 gadus veci bērni, aicinātas pieteikties uz tikšanos ar bibliotēku. Projekts Latvijā tika uzsākts jau 2014.gadā, kad tika plānots uzrunāt ap 700 bērnus 14 Latvijas pilsētās.

Projekta gaitā ģimenei kopā ar mazuli pirmoreiz ierodoties bibliotēkā, to sagaidīs bibliotekārs, sarīkojot ekskursiju pa bibliotēku, izrādot bērnu stūrīti un bērna vecumam pieejamo literatūru un izglītojošās spēles, kā arī izstāstot par citām iespējām, ko piedāvā bibliotēka. Projektā iesaistītie bērni saņems mugursomiņu ar lasāmgrāmatiņu un mīļlietiņu ar projekta simbolu, kas atgādinās par viesošanos bibliotēkā un motivēs to apmeklēt turpmāk. Projekta simbolu – mazu un zinātkāru pūčulēnu veidojusi māksliniece Indra Sproģe.

Arī Gulbenes novada bibliotēka ir to bibliotēku skaitā, kurās notiks Grāmatu starta pasākumi.

Esam priecīgi, ka Gulbenes bērnu bibliotēkā ir rimušies remontdarbi un ar nepacietību gaidām mazos trīsgadniekus pie sevis.

Tātad, aicinām pieteikties vecākus, kuru mazuļi ir sasnieguši trīs gadu vecumu, lai jau 7.februārī uzsāktu nodarbību ciklu kopā ar bērniem Grāmatu starts Gulbenes bibliotēkā. Projekta ietvaros notiks četras nodarbības – 7., 14., 21. un 28.februārī. Nodarbību sākums 11.oo. Nodarbība ilgs 1 stundu, kuras laikā bibliotekāres kopā ar vecākiem un bērniem lasīs grāmatiņas, spēlēs spēles, dziedās dziesmas utt. Pēdējā nodarbībā mazuļi saņems īpašās mugursomiņas un grāmatiņas. Gaidāmi arī pārsteigumi!

Šā projekta mērķis ir radīt visus priekšnoteikumus, lai mazajiem trīsgadniekiem kopā ar vecākiem būtu īpašs prieks apmeklēt bibliotēku, un tas notiktu ne tikai projekta ietvaros, bet jebkurā citā laikā.

Aicinām pieteikties personīgi Gulbenes bērnu bibliotēkā vai zvanot 64473266, vai rakstot epastu: solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv līdz 4.februārim.

Informācijai

„Grāmatu starts” ir lasīšanas veicināšanas programma pirmsskolas vecuma bērniem sākot no 3 gadu vecuma. Programmas „Grāmatu starts” mērķis ir rosināt interesi par grāmatu lasīšanu un iepazīstināt pirmsskolas vecuma bērnus un viņu vecākus ar iespējām, ko piedāvā bibliotēka.

Lasīšanas veicināšanas programma „Grāmatu starts” tiek īstenota 2014.gada laikā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības palīdzību, tā ir turpinājums 2007.gada LNB Bērnu literatūras centra projektam „Pirmā tikšanās ar bibliotēku”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide