Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grib un māk priecāties 1

Svētki kopā pulcināja dziedošos un dejojošos seniorus, kā arī vienkāršus pasākuma baudītājus. Vairāk foto šeit.

Ar optimistisku noskaņu
Pasākuma laikā viesojās Minhauzens ar Jakobīni, dažādus tērpus demonstrēja Balvu amatniecības vidusskolas audzēkņi. Bija arī runas un apsveikumi. Optimistiska noskaņa seniorus neatstāja ne brīdi, jo, piemēram Rīgas apriņķa pensionāru apvienības pārstāvji ne tikai vēlēja visu labāko un priecājās par to, ka gulbenieši prot kopā pulcināt aktīvus vienaudžus, kuri var ne tikai sevi parādīt, bet arī uz citiem paskatīties, viņi pārsteidza ar savu domu graudu, ka mazbērni izaug, bērni paliek veci, bet seniori vienmēr ir tādi, kādi viņi ir.


Gulbenieši bija sarūpējušies saviem viesiem dāvanas - origami (papīra figūriņu veidošanas māksla) gulbjus, kuri nes ne tikai labas dienas, bet arī veselību un darbošanās prieku.

 

Svarīgākais - tikšanās, draudzība, atpūta

Novada pensionāru biedrības "Atspulgs 5" valdes priekšsēdētāja Anna Vīgante pasākuma laikā pauda nožēlu, ka labklājības ministrei Ilzei Viņķelei tomēr nebija iespēja ierasties uz šiem svētkiem.

 

"Dzirkstelei" viņa stāsta, ka šī jau esot otrā reize, kad labklājības ministrei esot bijusi paredzēta vizīte pie senioriem, bet tomēr nav sanācis atbraukt.

 

"Notika ārkārtas sēde, kurā sprieda par budžeta grozījumiem un tika dalīta nauda. Bet redziet, kā tas ir - naudu dala, bet pret cilvēkiem, kas savā dzīvē šo naudu ir sagādājuši, jo pensionāri taču maksājuši nodokļus un papildinājuši valsts kasi, izturējās ne ar īpaši labu un pareizu piegājienu. Tā tagad ir viela pārdomām uz nākamajām vēlēšanām," saka A.Vīgante.

 

Savukārt novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa uz svētkiem bija ieradusies, koncerts sākās ar viņas uzrunu.


Bet viņai tomēr ir prieks, jo svētki ir izdevušies. To "Dzirkstelei" apliecina arī citi uzrunātie seniori. A.Vīgante stāsta, ka seniori pašdarbnieki piedalīties svētkos atsaukušies uzreiz, savukārt pagastu pārvaldes rūpējās par nokļūšanu Pilskalna estrādē. "Seniori ir aktīvi un dzīvespriecīgi un, par spīti dzīves grūtībām un bieži vien sociālajai netaisnībai, mēs gribam un mākam priecāties," uzsver A.Vīgante.


Pasākuma dalībnieks Sīmanis Homčenko arī atzīst, ka svētki ir izdevušies. "Kolosāla vieta, kolosāla atmosfēra, jauki cilvēki un labs laiks, ko gan vairāk vajag! Tas, ka kārtējo reizi neatbrauca labklājības ministre, nu nezinu... Es jau viņu arī televīzijā redzu. Un ko viņa mums pateiktu? Man svarīgāk, lai apkārt ir lieliski cilvēki un labi pavadīts laiks. Mēs iepazināmies ar jauniem draugiem no citiem novadiem. Svarīgākais šādās reizēs ir tikšanās, draudzība un atpūta," saka S.Homčenko.


Nākamgad svētki tiks rīkoti Tirzā 2.augustā. "Šie svētki jau sāk izveidoties kā Gulbenes novada senioru dziesmu un deju svētki. Bet nākamgad tematika un skanējums svētkiem būs citādāks," norāda A.Vīgante.


Viņa saka lielu paldies iestādēm, uzņēmumiem un individuālajiem atbalstītājiem, jo bez viņiem svētki nebūtu izdevušies.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kur nu bez Daudziņas,visur rēgojās kā karikatūra.

pirms 7 gadiem, 2012.08.07 12:57

Kultūra un izklaide