Grupa “Mākoņi” svinēs 15 gadu jubileju

Gulbenes kultūras centra vokālā grupa “Mākoņi” savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju svinēs augustā ar divu nedēļu ilgu ceļojumu un koncertiem Dānijā.

Paredzams, ka dienā notiks divi trīs koncerti un viesošanās Dānijā turpināsies līdz 10.septembrim. Tas nozīmē, ka izņēmuma kārtā  “Mākoņu” bērni nebūs mājās Zinību dienā. Toties viņiem būs iespēja uzstāties saviem vienaudžiem Dānijas skolās. Paredzēti arī koncerti veco ļaužu mājās un baznīcās. “Dzirksteli” par to informē kolektīva dibinātāja un vadītāja Sandra Lipiņa.
Repertuārs, kuru “Mākoņi” vedīs uz Dāniju, būs latviešu tautas dziesmas tradicionālajā izpratnē, kā arī latviešu ziņģes un latviešu estrādes mūzika.


“Mākoņi” šajā sezonā nododas akustiskai dziedāšanai un muzicēšanai. Kolektīva dalībnieki mācās un pilnveidojas dažādu instrumentu spēlē, lai pavadītu pašu dziedātās dziesmas. Klavieru pavadījumu gatavo Amanda Baldone, saksofonu – Artis Lūsis, vijoli – Alise Krukovska, par ritmu rūpējas Maija Silauniece un Renāte Briška. Pavisam grupā “Mākoņi” ir seši dalībnieki.
“Mums ir aktuāla tā saucamā “dzīvā mūzika” un “dzīvais izpildījums”. Mēs kopā apgūstam vēl citu mūzikas instrumentu, tostarp ģitāras, spēli. Gribam mācīties spēlēt arī kokli, ko savulaik esmu apguvusi pati,” saka S.Lipiņa. Viņa uzsver, ka šobrīdējais “Mākoņu” muzicēšanas stils nav piemērots lielai auditorijai.


Pavasara skaistākais piedzīvojums “Mākoņu” dalībniekiem bija Lieldienu ceļojums ar prāmi “Romantika” uz Stokholmu, pa ceļam notika jauno dziedātāju un dejotāju konkurss, kurā gulbeniešu akustiskais dziedājums ieguva otro vietu. Kolektīvs dziedāja Mārtiņa Brauna dziesmu “Veltījums mīlestībai” ar pašu veidoto instrumentālo pavadījumu, kuru ar izteiksmīgo runu papildināja Atis Briška.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide