Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē atklās latvju zīmju vēstījuma taku 2

19. maijā Ģimenes svētkos pulksten 12:30 Spārītes parkā atklās jaunu tūrisma objektu - „Latvju zīmju vēstījuma taka".

Takā būs 18 latvju zīmes, tādas ļoti zināmas un pazīstamas, piemēram, Ūsiņš, Māra, Mārtiņa zīme, Ugunskrusts, Sidraba krusts, Dieva zīme, Jumis, Saules zīme un citas. Būs iespējams aplūkot arī mazāk dzirdētas zīmes, piemēram, Ozola zīme un Dzirnavas.  

Zīmes būs darinātas no ozolkoka, un pie katras zīmes pievienos skaidrojošu aprakstu, ko katra zīme simbolizē un kādas funkcijas tā pilda.

 

„Ideju par šādu tūrisma objektu Gulbenē izteica iepriekšējais pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns, bet sakarā ar darbavietas maiņu projektu realizēt līdz galam uzticēts Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centram. Zīmju taku mums palīdz veidot konsultante no Rīgas, medicīnas doktore Inta Paeglīte. Lai taku izveidotu un realizētu dabā, ir ļoti labi jāpārzina, kā latvju zīmes seko cita citai un kuras savstarpēji nesader. Tā ir vesela zinātne, kas bija jāuzzina. Zīmes veidos mākslinieks Ivars Vecāns, kurš gulbeniešiem pazīstams kā pilsētas centrālā skvēra strūklakas arhitekts," informē Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" direktore Iveta Kovtuņenko.

 

Jaunais tūrisma objekts atradīsies Spārītes parkā. Zīmes izkārtos ap Svēto ezeru (no Blaumaņa ielas puses). Šai zīmju takai ir paredzēts turpinājums - labiekārtot objekta apkārtni.

 

„Iesniegsim projektu biedrībai „Sateka" par soliņu un jaunu atkritumu urnu iegādi un izvietošanu objekta apkārtnē. Takas sākumā ir plānots izvietot arī informācijas stendu ar takas shēmu, kurš apmeklētājam ļaus vienam pašam iepazīt latvju zīmju vēstījumus," piebilst I. Kovtuņenko.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kultūra un izklaide