Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē būs Animācijas dienas

No 7. līdz 30.martam radošā apvienība „Piektā māja” sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu, filmu studiju „Rija”, Gulbenes kultūras centru un animācijas režisori Ilzi Rusku rīko “Animācijas dienas 2012”. Tajās paredzēti pasākumi dažādu vecumu un interešu skatītājiem.

Animācijas dienas tiks atklātas rīt, 7.martā, pulksten 13.00 ar jaunās latviešu un igauņu animācijas filmas „Lote un Mēnessakmens noslēpums” pirmizrādi Gulbenes kultūras centrā. Pirms filmas demonstrēšanas skatītājus uzrunās animācijas režisores Roze Stiebra un Ilze Ruska. Filma «Lote un Mēnessakmens noslēpums» ir filmu studijas «Rija» un igauņu studijas «Eesti Joonisfilm» kopražojums un stāsta par dzīvespriecīgās suņu meitenes Lotes piedzīvojumiem, meklējot noslēpumaino Mēnessakmeni. Tā ir otrā pilnmetrāžas animācijas filma par Lotes un viņas draugu piedzīvojumiem, tikpat aizraujoša, krāsaina un jautra kā pirmā filma “Lote no Izgudrotāju ciema”, kas pirmizrādi piedzīvoja 2007.gadā. Šoreiz stāsts ir par noslēpumaino Mēnessakmeni un daudzajiem varoņiem, kuri alkst to atrast, jo katram ir savas idejas, ko ar to iesākt. Filmas tēlus ierunājuši populāri latviešu aktieri. Dziesmas iedziedājis Renārs Kaupers. Filmas režisori ir igauņi Janno Poldma un Heiki Ernits. Skatītājus gaida arī dažādi pārsteigumi.

Tiksies seminārā

Animācijas dienu atklāšanas pasākumi turpināsies Gulbenes mākslas skolā. Pulksten 15.00 tur būs tikšanās un saruna par zīmētās animācijas vēsturi Latvijā ar režisori Rozi Stiebru, bet pulksten 16.00 sāksies animācijas skolotāju un entuziastu seminārs.

“Seminārā Rīgas Tehniskās jaunrades nama „Annas” animācijas skolotāja I.Ruska pastāstīs par Ziemeļvalstu animācijas nometni Fredrikstādē Norvēģijā, bet skolotāja Rudīte Liepiņa dalīsies pieredzē par animācijas filmiņu veidošanu Balvos, Stāmerienā un Ilzenē. Ciemos ieradīsies arī Velta Riekstiņa, kas iekārtojusi un vada Ķeipenes Kino komunikāciju centru lauku dzelzceļa stacijā. Semināra dalībnieki varēs iepazīties ar Gulbenes jauniešu veidoto filmu „Seja, kāpnes un zābaki” un Ulda Ulmaņa pieredzi animācijas elementu pielietošanā spēļu veidošanā,” informē projekta vadītāja Gulbenes māksla skolas pedagoģe Sandra Dikmane. Seminārā piedalīsies Gulbenes mākslas skolas skolotāji, viesi no Ulbrokas, Alojas un Balvu mākslas skolām. Viesosies arī Atis Bambāns, kurš pirms vairākiem gadiem bija luterāņu mācītājs Gulbenē, bet tagad strādā Alojā.     

Būs kustīgo bilžu darbnīcas

No 19. līdz 30.martam mākslas skolā notiks „Kustīgo bilžu darbnīcas” pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem, kā arī būs apskatāma mākslinieces Indras Sproģes grāmatu „Miljons” un „Joka pēc alfabēts”oriģināldarbu izstāde. Filmu skatīšanās un mākslas darbnīcas notiks arī Lejasciema, Galgauskas, Rankas un Jaungulbenes mākslas klasēs, kā arī Stāmerienas tautas namā.
        
Animācijas dienas Gulbenē notiek trešo gadu. To mērķis ir dot iespēju Gulbenes bērniem un jauniešiem iepazīties ar vienu no mūsdienu mākslas formām – animāciju - un dot ierosmi netradicionālu prasmju un profesiju apguvei. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide