Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē būs apskatāma laikmetīgās mākslas izstāde ‘’Laika matērija’’

No 29. oktobra līdz 10. novembrim Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā norisināsies daudzpusīga laikmetīgās mākslas izstāde ‘'Laika matērija''. Izstādē būs pārstāvēti glezniecības, grafikas, tēlniecības un video darbi, instalācijas. Kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 25 jauno mākslinieku darbi.

Laikmetīgā māksla fiksē notikumus, sabiedrību un mirkļus, kas notiek šobrīd, laikā un telpā, ko mēs saucam par savu. 21. gadsimtu. Tā fiksē emocijas, sociālas problēmas, sabiedrības domas, uzskatus un pārliecības. Tā attēlo, ko mūsdienu cilvēks domā un jūt. Reizēm skarba, provokatīva, bet dziļa un unikāla. Laikmetīgā māksla ir mūsdienu cilvēku sabiedrības spogulis. Tā ļauj paskatīties uz mums pašiem, pasauli un laiku no malas, kādu to ieraudzīs nākamās paaudzes.  

Izstādē ‘'Laika matērija'' būs iespējams sajust, pieiet klāt, aptaustīt un izjust netveramo un mūžam skrejošo laiku, kas fiksēts kā materiāla lieta - mākslas darbs. Fiksēts matricā, digitālajā atmiņā vai ietverts un saglabāts mākslas darba formā, izmantojot visdažādākos materiālus, laiks ļaus sevi aplūkot un iepazīt, izpētīt līdz smalkākajai niansei, liekot sajust kaut nedaudz no tā, ko jutis mākslinieks to radot.

Šī izstāde ir kā turpinājums iepriekšējā gadā iesāktajam kultūras projektam ‘'Laikmetīgas mākslas paralēles''. Ar mērķi, līdztekus lielajām pilsētām, arī Gulbenē veicināt laikmetīgās kultūras un mākslas procesus, to attīstību un norisi.

 

Izstādi organizē Modris Apsītis, LKA Latvijas Kultūras koledžas students, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studentiem - izstādes kuratoru Kristapu Priedi, projekta komandu - Rasmu Pušpuri un Aneti Krišjānovu.

 

Izstādē piedalās: Aļona Prokofjeva, Klāvs Loris, Gundega Evelone, Madara Lazdiņa, Sandra Zagurila, Zane Neimane, Mētra Saberova, Alīna Dukāte, Asnate Blankveina, Sandra Strēle, Artjoms Tarasovs, Kristaps Priede, Līga Knēziņa, Aija Baumane, Darja Fjodorova, Diāna Īve, Diāna Molnika, Antra Skripste, Agnese Lakševica, Kristīne Liepa, Renāte Vītola, Ilona Ražinska, Mārtiņš Rozenfelds, Madara Neikena, Linda Ekere, Dārta Dikmane.

 

Pasākumu sponsorē: Gulbenes novada dome. Atbalsta: SIA ‘'SLB", jauniešu centrs ‘'Bāze'', LKA Latvijas Kultūras koledža, Latvijas Mākslas akadēmija.

 

Izstāde būs apskatāma no 29. oktobra, līdz 10. novembrim Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja telpās, Brīvības ielā 10, Gulbenē. Izstādes atklāšana 28. oktobrī, pulksten 14.00.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide