Gulbenē koncertēs "Baltie lāči"

Gulbenes kultūras centrā 22.februārī pulksten 15.00 ar jauno koncertprogrammu „Akustika” viesosies grupa „Baltie lāči”. Grupā muzicē arī gulbenietis Grigorijs Gorodko.

„Pacel glāzi priekā!”, „Brūnacīte”, „Es būšu klāt”, „Soliņš”, „Meitene Daina”, tās ir tikai dažas dziesmas no „Balto lāču” plašā melodiju klāsta. Grupas mūziķi ir ārkārtīgi prasīgi vispirms pret sevi, tad arī citiem. Kādā sarunā grupas dibinātājs Andris Baltacis ir teicis, ka, lai iznāktu uz skatuves klausītāju priekšā, nav vajadzīga liela māksla. Daudz grūtāk ir palikt uz skatuves, lai priecētu klausītājus. „Baltie lāči” visus skaņdarbus koncertos izpilda, mūziķu valodā izsakoties, „dzīvajā”, jo, viņuprāt, neesot liela māksla „radīt ilūziju fonogrammas pavadījumā.”

Muzicē arī gulbenietis


Grupai ir mainījies mūziķu sastāvs. Tajā muzicē arī gulbenietis ģitārists Grigorijs Gorodko. Paši mūziķi joko, ka visi trīs esot ar akadēmisko grādu, jo visiem esot augstākā izglītība: Andrim režijā, Aldis mācījies Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet Grigorijs - Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā. Tomēr pats galvenais, ka visus trīs mūziķus vieno godīga attieksme pašiem pret sevi un galvenais – pret klausītājiem.


A.Baltacis, kurš raksta arī tekstus dziesmām, ir dzimis Daugavpilī, no 1.līdz 3.klasei mācījies Aglonas internātskolā, tad Aglonas vidusskolā. Daugavpils mūzikas skolā. Vienu gadu studējis Latvijas Valsts konservatorijā. Izglītības ceļš Andri aizvedis arī uz Sanktpēterburgas Teātra akadēmiju, kur viņš studējis režiju. Andrim izteikts piedāvājums palikt un strādāt Krievijā, bet viņš atgriezies savā dzimtajā Latgalē. Pirms „Baltajiem lāčiem” viņš darbojies lauku kapelā „Dunduri”, grupā „Stikls”, bijis radiostacijas „Radio Latgalei” dibinātājs, kā arī Latgales televīzijas režisors. 2008.gada pavasarī tika izveidots „Balto lāču muzikālais teātris”, kurā darbojās 16 jaunieši. Kopā ar viņiem „Baltie lāči” koncertēja Litenes brīvdabas estrādē.


Klausītājus neatstāj vienaldzīgus


Pagājušajā gadā „Baltie lāči” saviem klausītājiem piedāvāja jaunu akustisko programmu „Akustika”. To viņi nodos arī Gulbenes novada mūzikas cienītājiem. Paši mūziķi uzskata, ka tā ir pielīdzināma eksperimentam, kas ir izdevies.


2008.gadā tika izdots grupas debijas albums „Līdz rudenim”. Nu jau rit grupas astotais darbības gads, bet septiņu darbības gadu laikā ir izdoti trīs mūzikas albumi. „Baltie lāči” jau vairākus gadus ir arī Latvijas šlāgermūzikas aptaujas gada laureāti. Mūziķu izpildītie popsīgi roķīgie šlāgeri klausītājus neatstāj vienaldzīgus.


Biļetes uz „Balto lāču” jauno programmu „Akustika” jau ir nopērkamas Gulbenes kultūras centra un „Biļešu paradīzes” kasēs. Biļetes cena ir 5 un 6 eiro.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide