Gulbenē lokālā “Siltumnīca” šonedēļ ir apskatāma izstāde “Kāpnes augšup”

Gulbenē lokālā “Siltumnīca” šonedēļ ir apskatāma izstāde “Kāpnes augšup”, kas  ļauj iepazīties ar 12 cilvēktirdzniecības upuru īstenības mirkļiem, impulsiem, kuri šiem cilvēkiem vēl gruzd un pat deg atmiņās. Izstādes organizatori vēlas ar šo darbu palīdzību rosināt aizdomāties, ka kāds potenciālais upuris var būt mums līdzās visā Latvijā.

“Ceram, ka ikviens, kurš ar šādiem notikumiem savā dzīvē ir saskāries, atradīs savas “kāpnes”. Atradīs sevī spēku doties tālāk un augstāk!” uzsver izstādes organizatori.

Izstādes atklāšanā, kas notika 16.janvārī, ar ekspertu sarunu klātesošie tika iepazīstināti ar cilvēku tirdzniecības problēmu, kas mums varbūt šķiet visai tāla un it kā neskaroša. Bet fakti liecina, ka tā neesot. Cilvēktirdzniecība kā sērga, pieņemot dažādas formas un metodes, izplatās un vairs neattiecas tikai uz meitenēm, kas neapdomīgi nonāk viltus laulību gūstā, bet arī patiesos verdzības darbos gan sievietēm, gan vīriešiem.

Izstādes atklāšanā piedalījās biedrības “Patvērums “Drošā māja”” projekta vadītāja Gunta Vīksne, juriste Gita Mirušķina un projekta radošā režisore Aiga Dzendoletto. Tikšanās tika iesākta ar emocionālu, tieši projektam tapušu dziesmas “Meitene sapni zīmē” klipu, kas palīdz emocionālāk popularizēt tālruni 28612120, kur vērsties pēc palīdzības cilvēktirdzniecības gadījumu novēršanai.

G.Mirušķina izstādes atklāšanā skaidroja, ka ir dažādi nozieguma veidi, taču ieroču tirdzniecība un narkobizness ir divi ienesīgākie. Un cilvēktirdzniecība kā trešais ienesīgākais.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide