Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē norisinās unikāls festivāls „Divi Jūliji” 1

26. un 27.jūlijā Gulbenes vēsturiskajā centrā – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā un Vecgulbenes muižā notiks 2.Starptautiskais mākslas festivāls un konference „Divi Jūliji. STRAUME”. Gulbene ir maza vieta pasaules kartē, kur sākas cilvēka radošuma ceļš. Ceļš, pa kuru doties pasaulē un atrast savu mākslas, mīlestības un radīšanas baudījumu.

Festivāla ideja sākusies ar divām unikālām personībām, lietišķās mākslas meistariem Jūliju Madernieku (1870-1955) un Jūliju Straumi (1874–1970). Viņu mākslas ceļi sākās Gulbenes gleznainajās lauku ainavās un aizveda tālu aiz Latvijas robežām, iedvesmojot neskaitāmus cilvēkus. Šogad māksliniekam Jūlijam Straumem - 145.

Jūlija Straumes dzīvē tieši ģimenei bijusi svarīga nozīme intereses par mākslu rosināšanai, tāpēc aicinām baudīt festivālu visai ģimenei kopā, kas norisināsies piecās aktivitātēs - zināšanas, prasmes, tradīcijas, radošums, baudas.

ZINĀŠANAS. 26.jūlijā no plkst.14.00 Vecgulbenes muižas konferenču zālē, Brīvības ielā 18, notiks Starptautiska zinātniska konference „Divi Jūliji. STRAUME”. Dzirdēsim pārsteidzošus Latvijas, Gruzijas, Azerbaidžānas, Irānas un Krievijas mākslas vēsturnieku pētījumus par Straumi, tradīcijām un radošumu. Konferences darba valoda latviešu un angļu, tiks nodrošināta sinhronā tulkošana. No plkst. 10.00 sāks darbu dabas un indigo krāsvielu zinātāji, audēji un keramiķis.

PRASMES. 26.jūlijā no plkst. 10.00 līdz 14.00 un 27.jūlijā no 10.00 līdz 16.00, Muzeja Klētī, Klēts ielā 4, ikviens apmeklētājs varēs praktiski darboties dažādās darbnīcās, iepazīstot senas un autentiskas prasmes. Būs iespējams atmodināt neiedomājamas dabas krāsas, kā arī iepazīties ar indigo krāsu pasauli, ko palīdzēs eksperts no Turcijas. Rībēs stelles un gadīsies visādi pigori ar vilnu. Prāta tīklošanas darbnīcās varēs tikties un sarunāties ar apbrīnojamiem cilvēkiem, kas mērojuši teju 4000 km, lai nokļūtu pie mums uz Latviju, Gulbeni.

TRADĪCIJAS. 27.jūlijā no 10:00 līdz 16:00 Muzeja Oranžērijā, Pils ielā 3, izstādes atklās neiedomājami krāšņo tradīciju pasauli. Mežģīnes no Aizkraukles, etnogrāfiskie vainagi no Latvijas novadiem un izstāde, kas atceļojusi no Gruzijas “Jūlijs Straume un Gruzijas kultūras mantojums”. Gruzijas izstādē būs aplūkojams unikāls paklājs pēc Jūlija Straumes meta ar Gruzijas neatkarības simbolu, Svēto Juri. Interesentiem būs iespēja iemēģināt roku dažādos šūšanas dūrienu veidos ar pērlītēm. 

RADOŠUMS. 27.jūlijā no 10:00 līdz 16:00 Sarkanajā pilī un Pils parkā pie Sarkanās pils, Parka ielā 10, varēs mūsdienīgi un radoši pietuvoties mākslai. Starptautiskais mākslas plenērs „Trīs dienas pirms” izcels pasaulīgo tepat pie mums. Jūlija Straumes iedvesmotie Gulbenes Mākslas skolas audzēkņu un pedagogu darbi vairāku gadu garumā. Fotogrāfiju izstāde „Straumē esot”. Mākslas meistari un amatnieki vadīs radošās darbnīcas, velsim, madarosim, tīmekļosim... Meistardarbnīcās “Ziedu un augu motīvi mākslinieku Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka daiļradē” atklāsies Druvienas pļavu augu daudzveidība dažādās tehnikās.

BAUDAS. 27.jūlijā Pils parkā pie Sarkanās pils, Parka ielā 10, baudīsim Latvijas, Gruzijas, Turcijas, Irānas un Krievijas tējas tradīcijas, neparastas garšas, smaržas un pārsteigumi. Roku darba skaistums muzikālo performanšu pavadībā. Mākslas un amatniecības andele.

FESTIVĀLA NOSLĒGUMA PASĀKUMS notiks 27.jūlijā plkst.16:30 Jūlija Straumes pirmajā skolā Druvienas pagastskolā, tagadējā Druvienas vecajā skolā – muzejā. Pasākuma apmeklētāji sajutīs senatnīgo Druvienas skaistumu, garšu un smaržu – vidi, kurā Jūlijs Straume izauga un guva pirmos dabas iespaidus. Festivāla noslēguma pasākumā varēs nesteidzīgi baudīt Druvienas neparasto auru un iedvesmoties Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra meistardarbnīcās.

“2019. gadā atzīmējam Austrumu partnerības 10.gadadienu, kas ir veicinājusi sadarbības ceļu attīstību valstu un cilvēku starpā, tāpēc šis gads burtiskā un pārnestā nozīmē ieies STRAUMĒ - līnijā, kas ved no pagātnes nākotnē, gluži kā mākslinieka Jūlija Straumes meistarībā balstītās prasmes, kopīgā un atšķirīgā meklējumos jaunam ornamentam. Kamēr vien cilvēks cilvēkam nodos senču gudrībā balstītās tradīcijas, tikmēr mēs būsim mentāli spēcīgi, papildinot pasaules mākslas ceļu tīklu. Uz tikšanos 2.Starptautiskajā mākslas festivālā un konferencē „Divi Jūliji. STRAUME”!” teic muzeja direktore Valda Vorza.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Patīk

Izskatās ļoti saturīgi. Noteikti ar mazmeitām apmeklēsim !

pirms mēneša, 2019.07.20 11:58

Kultūra un izklaide