Gulbenē notiks Sarunu skolas LAMPA nodarbība “Spēja sadzirdēt – 21. gadsimta cilvēka spožums un posts

Klausīties otru, lai sadzirdētu, ir ne tik daudz dabiska spēja, cik ilgstoši izkopta prasme. Tomēr šķietamās priekšrocības var izrādīties arī šķērslis veiksmīgai komunikācijai. Kāpēc tā, uzziniet, pievienojoties sertificētas mediatores Ilzes Dzenovskas nodarbībai “Spēja sadzirdēt – 21. gadsimta cilvēka spožums un posts”. Tā notiks Sarunu skolas LAMPA ietvaros 15. oktobrī plkst. 17.30–20.00 Gulbenē, lokālā “Siltumnīca”. Dalība nodarbībā – bez maksas.


Nereti gadās, ka viena cilvēka pateiktais un otra sadzirdētais būtiski atšķiras. Rezultātā sarunas dalībnieki nonāk pārpratumu valgos, kur var zaudēt visu – laiku, nervus, attiecības, godu un cieņu. Šī būs praktiska darbnīca izpratnes un pieredzes vairošanai, kur drošā un atbalstošā vidē apzināt šķēršļus, kas traucē sadzirdēt citus, un attīstīt aktīvas klausīšanās prasmes jēgpilnām sarunām.


Nodarbību vadīs Ilze Dzenovska – sertificēta mediatore jeb pārrunu vadītāja ģimenes un biznesa jomā, Sertificētu mediatoru padomes locekle, apzinātās komunikācijas un starptautisku mierizglītības projektu trenere, miera un taisnīguma studiju un tiesību zinātņu maģistra grāda ieguvēja. Ilze Dzenovska savā darbā palīdz cilvēkiem, organizācijām un kopienām transformēt konfliktus un vadīt grūtas sarunas, apgūstot efektīvu un cieņpilnu komunikāciju, attīstot emocionālo inteliģenci līderībā un komandas darbā, vadot pārmaiņas un radot ilgtspējīgas partnerības.


“Aicinām Gulbenes iedzīvotājus pilnveidot savas diskutēšanas prasmes, jo ikdienā dažreiz piemirstas, ka veiksmīgas diskusijas pamatā ir ne tikai prasme runāt, bet arī klausīties – sadzirdēt un saprast, ko saka. Ar Sarunu skolas LAMPA diskusijām reģionos mēs vēlamies veidot jaunu tradīciju vietējiem kopienas iedzīvotājiem, aicinot ikvienu uz tikšanos, jēgpilnu diskusiju un vietu, kur iepazīt domubiedrus, iespējams, veidot nākotnes sadarbības,” uzsver British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.


Nodarbība top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fondu, Biedrību “Dēms” un Lokālu “Siltumnīca”.


Nodarbība ir bez maksas, uzrādot biļeti (drukātā veidā vai viedtālrunī), kam var pieteikties šeit: https://www.festivalslampa.lv/lv/sarunu-skola. Ierašanās no plkst. 17.15.


Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls, ko Sarunu festivāls LAMPA piedāvā festivāla starplaikā – pavasara un rudens sezonā. Šajā rudens semestrī četras nodarbības notiek Rīgā, bet sešas – dažādās Latvijas pilsētās. Sarunu skolas mērķis ir izkopt demokrātiskas sarunāšanās kultūru Latvijā. Mācoties sarunāties cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo, ikviens interesents nodarbību laikā varēs gūt praktiskas iemaņas veiksmīgākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide