Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē pulcējas bibliotekāri no visas Vidzemes 14

Divas dienas – 16. un 17. jūlijā Vecgulbenes muižā norisinās Latvijas Bibliotēkāru biedrības Vidzemes nodaļas 22. saiets – konference „Radošā tūre Vidzemes bibliotēku stiprināšanai”. Šogad pasākumu apmeklēja 89 cilvēki no Alūksnes, Cēsu, Madonas, Limbažu, Ogres, Valkas, Valmieras, Siguldas, Līvānu, Olaines, Rīgas un Gulbenes novada. Viens no viņiem saietu apmeklējis visas 22 reizes.

Pasākums sevī ietver gan radošās, gan arī izglītojošās nodarbības. Pirmajā dienā norisinājās literatūre ar Martu Selecku un Gustavu Terzenu, teātratūre ar teātra zinātnieku Jāni Siliņu, iedvesmas tūre ar Kristīni Om Shanti, atpūtas tūre: Kafijas skolu vada „Tīrs miers”, kā arī dejas tūre: cauri gadsimtie, kuru vadīja horeogrāfe Guna Ezermale. Savukārt otrā pasākuma dienā tika paredzētas dažādas meistarklases gan par blogu rakstīšanu, gan arī publisko runu.

Pasākuma sākumā savā uzrunā dalījās Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas priekšsēdētāja Olga Kronberga, kura uzsvēra to, ka šajā nozarē, kas iekļauj bibliotēkas ir gana daudz izaicinājumu. “Mēs nevaram sasniegt latiņu un būt apmierināti ar to, kas ir – mums vienmēr visam ir jābūt soli priekšā, ” stāsta O. Kronberga. Tāpat arī Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone atzīmē to, ka šis saiets ir jau kā stabila tradīcija. “Mēs varam lepoties gan ar mūsu nozares normatīvajiem aktiem, gan arī bibliotēku sistēmu kā tādu, ” atzīst M. Jēkabsone.

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) dibināta 1923. gada 29. aprīlī un ir neatkarīga brīvprātīga profesionāla organizācija, kas uz kopēju interešu pamata apvieno bibliotēku un informācijas nozares speciālistus. LBB mērķis ir saliedēt Latvijas bibliotekāro sabiedrību, motivēt profesionālajai pilnveidei, veicināt bibliotēku nozares attīstību valstī, celt bibliotekāra profesijas prestižu un aizstāvēt bibliotēku un bibliotekāru tiesības un intereses.

.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

...

Kāpēc nevēlamus rakstus Dzirkstele novāc malā lai mazāk tauta skatās kas te notiek ? Šodien bij ielikts par latvāņiem un ātri vien pazuda. Kāposts redaktorei pamet kauliņus no viesību galda ka tāda paklausība ?

pirms gada, 2019.07.17 17:40

tikai lasītājs

Kad jau tik stulbs, tad, lūdzu, tikko lasīju https://www.dzirkstele.lv/vietejas-zinas/sudzas-par-latvaniem-belava-169168

pirms gada, 2019.07.17 19:03

Nopietnā

Ko mēs runājam par jauniešu atkarību no telefoniem, kad cienījamām kultūras darbiniecēm konferences darba laikā telefoni tiešā tuvumā un darbībā... :(

pirms gada, 2019.07.17 20:06

Mūsdienīgā

Nekad neesat mēģinājusi telefonu izmantot DARBAM? Ar to Jums saistās tikai atkarības un izklaides? Nav dzirdēts, ka tas mūsdienās ir darba instruments? Ar to var nofotografēt interesējošus prezentāciju kadrus, tajā var rakstīt piezīmes par kādu uzstāšanos, tajā var izlasīt steidzamu e-pastu, jo visām šīm cienījamām kultūras darbiniecēm nebūt nebija brīvdiena, bet bija arī kādi darbi darāmi, ko. starp citu, var darīt un organizēt arī attālināti.

pirms gada, 2019.07.18 08:53

es

Diemžēl laikmets tāds, arī bibliotekārēm bija jādarbojas nodarbībā līdzi, lai ieietu norādītajā adresē un izpildītu lektora uzdevumu! Lektors bija blogeris.

pirms gada, 2019.07.18 11:46

uno

Nopietnā!
Atslābti. Neķer kreņķi.

pirms gada, 2019.07.18 13:08

pilnīgs sieviešu monopols

Vācijā ,piemēram,bibliotēkās strādā arī diezgan daudz vīriešu, te tas paskats kā pie ginekologa uz pieņemšanu.

pirms gada, 2019.07.18 08:35

Vīrietis

Kad Latvija, tāpat kā Vācijā, maksās cienīgu atalgojumu bibliotēkās strādājošiem, tad būs arī vairāk vīriešu. Par algu (ap 700 eur Neto), neviens vŗietis ģimeni uzturēt nevar.

pirms gada, 2019.07.18 11:19

zinu

Kādi 700 uz rokas. Pagastu bibliotēkām noņemiet pusotru simtu nost - labākajā gadījumā. Sliktākajā varbūr 200 nost.

pirms gada, 2019.07.18 12:20

Tikai nevajag

"Kad Latvija, tāpat kā Vācijā, maksās cienīgu atalgojumu bibliotēkās strādājošiem, tad būs arī vairāk vīriešu. Par algu (ap 700 eur Neto), neviens vŗietis ģimeni uzturēt nevar."
-----------------------------
Provincē, Latvijā - 700 neto alga par mierīgu, maz stresa darbu ir pietiekoši labs attalgojums

pirms gada, 2019.07.19 12:09

Vajag, vajag

Vai visi biblibtekāri strādā provincē? Diemžēl kultūras darbinieku devums nav pienācīgi atalgots. Ja kāds joprojām domā, ka bibliotēka ir grāmatu apmaiņas punkts, jājautā, kad jūs pēdējo reizi bijāt bibliotēkā. Tā pati Gulbenes bibliotēka ir ļoti aktīva gan mūžizglītības, gan lasītveicināšanas jomā. Jācer, ka jaunais kultūras ministrs būs izdarīgs arī darbos. Ja par algu pacelšanu nemitīgi sūdzas skolotaaji, tad bibliotekāri tikai kūtrīgi nodur galvu un dara savu darbu.

pirms gada, 2019.07.21 13:03

viegls darbiņš

Pārstrādājušas jau nav,kas tad tagad datoru laikmetā iet uz bibliotēku.Atnāk kāds pensionārs ,vai daži pa visu dienu.Algas arī salīdzinoši labas.

pirms gada, 2019.07.18 12:59

Ilzze

Redzams Jūs pat neesat nevienā no šim kategorijām, jeb lasīt nemākat. Uz bibliotēkām iet daudz jauniešu, jo internetā visu nevar izlasīt.

pirms gada, 2019.07.24 08:22

radošā iestiprināšanās

Var redzēt ,ka aiz gara laika rīko tik tusiņus ar apšaubāmu lietderību.

pirms gada, 2019.07.18 13:35

Kultūra un izklaide