Gulbenē rādīs filmu “Pilsēta pie upes”

Gulbenes kultūras centrā 1.februārī pulksten 15.00 varēs noskatīties Viestura Kairiša filmu “Pilsēta pie upes” (“Piļsāta pi upis”). Tā  ir drāma, kurā stāstīts par to, ka cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību, lai cik necilvēcīga būtu vēstures gaita.

Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30.gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi... Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle...

Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule un Gundars Āboliņš, arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

Filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. V.Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu (viņu iepriekšējais kopdarbs - “Melānijas hronika”).
Biļetes cena - 3 eiro. Vecuma ierobežojums: 12+.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide