Gulbene – teātra un mūzikas noskaņās

Pagājušajās brīvdienās Gulbene dzīvoja teātra mākslas un pūtēju orķestru mūzikas noskaņās, jo pilsētā norisinājās tradicionālais starptautiskais amatierteātru un pūtēju orķestru festivāls „Hepenings 2013". Šī tradīcija, aicināt uz Gulbeni citu novadu un valstu amatierteātrus, aizsākās pirms astoņiem gadiem. Vairāk foto šeit.

Visu dienu Gulbenes centrālajā skvērā cits citu nomainot, muzicēja seši pūtēju orķestri. Starp tiem bija arī Rapinas (Igaunija) mūzikas skolas pūtēju orķestris un Rietavas (Lietuva) mūzikas skolas pūtēju orķestris. Kā jau tas pieklājas, orķestru uzstāšanos atklāja Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris Jolanda Andževa vadībā.

 

Kamēr vieni iepirkās Zaļajā tirdziņā, otri klausījās pūtēju orķestru sniegumā, trešie baudīja teātra mākslu gan Gulbenes kultūras centrā, gan Vecgulbenes muižā un tās parkā.

 

Divās dienās bija iespēja noskatīties daudzas interesantas teātra izrādes. Pirmajā festivāla dienā Vecgulbenes muižā varēja noskatīties Valkas pilsētas teātra izrādi „Edīte Piafa. Mans leģionārs", kas bija veltīta Edītes Piafas piemiņai. Otrajā festivāla dienā ar lielu interesi interesenti vēroja Ventspils teātra izrādi „Kāds, kas slēpjas tumsā"/"Cenzūra", kas skatītājus nespēja atstāt vienaldzīgus vēl ilgu laiku. Interesanti, ka arī skatītāji atradās uz skatuves, nevis zālē, tāpēc kontakts ar aktieriem bija ļoti tuvs.

 

Festivālu noslēdza Smiltenes Tautas teātra izrāde „Leģenda par cīkstoni Mariju", kas vēstīja par pensionāriem. Smiltenieši ir pirmie, kas Latvijā iestudējuši jaunās latviešu dramaturģes Gunitas Grošas lugu. Dramaturģe ir dzimusi Alūksnes novada Jaunannā.

 

Kas gan būtu festivāls bez tencinājuma kolektīvu vadītājiem un kopīga atpūtas pasākuma Gulbenes kultūras centra pagalmā, kas sākās vēlu vakarā pēc muzikāli teatrāla brīvdabas nakts uzveduma „Es par tumsu nebēdāju, es gaismai gavilēju!" un „Animācijas nakts" Vecgulbenes muižas parkā. Par šo uzvedumu, kurā piedalījās aktieri no festivāla kolektīviem un jauniešu teātriem spāņu režisora Viktora Gomesa vadībā, pūtēju orķestri un radošā apvienība „Piektā māja" skatītāju vērtējums bija dažāds: patika, nepatika, nesapratu. Visi kolektīvi dāvanā saņēma mākslinieka Ģirta Jogura gleznas, ziedus un Gulbenes novada domes sarūpētās veltes. „Hepenings 2013" izskanējis.

 

Uz tikšanos pēc diviem gadiem „Hepeningā 2015"!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide