Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē un Druvienā notiks Ziemassvētku mūzikls "Es tev novēlu... mani!"

Komponiste, pianiste druvēniete Linda Hamfrīsa, kas sevi skatuves vārdā dēvē par Elhu, piedāvā Ziemassvētku mūziklu “Es Tev novēlu... mani!”. Gulbenē un Druvienā izrādes notiks 27.decembrī: Druvienā – 12.00, Gulbenē – 18.00.

Linda “Dzirkstelei” jau stāstīja, ka iecere par mūziklu viņai nav likusi mieru jau daudzus gadus. 13 gadu vecumā viņa piedalījās jauno literātu nometnē “Aicinājums”. Toreiz sākusi rakstīt dzejoļus, kas bieži turpat pie klavierēm pārtapuši dziesmās. Bērnību Linda aizvadījusi Varakļānos, kur ar draudzenēm dziedājusi šīs pašas izrādes ievaddziesmu “Ziemeļbriedis”.

Vēlāk Rēzeknes mūzikas koledžas laikos pa vidu daudzajām nopietnajām pianistes mācībām viņa pamanījās improvizēt ar draugiem. Toreiz, pedagoģu Ilonas Rupaines un Sandras Mežores mudināta, viņa sarakstījusi mūziku, kura atvērusi durvis uz akadēmiju. “Liels nopelns bija arī manai leģendārajai klavieru skolotājai Zvejsalniecei un Kačenovskas formas mācībai, kas vispār iedeva man vajadzīgās zināšanas, kā atskaņot un uzrakstīt visu to “kosmosu”, kas mēdza ieskanēties galvā reizē ar tekstiem. Tajos laikos radās izrādes dziesmas. Vēlāk akadēmijā radās vēl daudzas dziesmas, kuras pielāgoju mūziklam,” stāsta Linda.

Kad Linda sāka dzīvot Druvienas pusē, viņa sāka strādāt Druvienā, Rankā, Stāķos un citur, vadot ansambļus. “Man mīļais Rankas sieviešu ansamblis “Menora” ir mana “laboratorija”. Tam pēdējos trīs gados tapušas daudzas dziesmas, no kurām dažas arī noderēja mūzikla stāstam. Man patiešām patīk veidot muzikāli, teatrāli, horeogrāfiski tekstuālas kompozīcijas. Un gribējās radīt kaut ko skanīgu, krāsainu, saturīgu, mīļu. Tautai saprotamu, taču ne primitīvu! Kā mākslas darbu, ar kuru dalīties un kurš dzīvo tālāk pats bez manis. Gribas, lai šīs dziesmas skan un dzīvo, lai izsējas kā pieneņpūku sēkliņas ģimenēs, tāpat kā iesējušās jau manu bērnu galvās,” stāsta Linda.

Milzīgs prieks Lindai par šobrīd esošo komandu, kas ir gandrīz 20 cilvēki! Viņa ilgi un rūpīgi meklējusi galvenos solistus. Baiba Bite un Salvis Sprūžs bija pirmie, kurus Linda uzrunājusi, un jau pirmajā sarunā sapratusi, ka viņi ir radīti šīm lomām. “Un vēl kad pieslēdzās Mārtiņš Vilsons! Pateicoties Sanitai Sējānei, atradās trīs bērni ar brīnumskaistām balsīm un milzīgu skatuves pieredzi - Eremijs Sējāns, Roberta un Kristaps Kumsāri. Arī manas abas meitas - Alise  un Melodija – piedalīsies mūziklā. Sāka pulcēties instrumentu izpildītāji. Īsti virtuozi un ļoti sirsnīgi cilvēki - akordeonists Savva Zih, vijolnieks Ingus Grīnbergs, flautiste Agnese Gabriša. Aizņemtos grafikus izdevās sabīdīt arī ar kontrabasistu Mārci Lipski. Viņš kopā ar bundzinieci Kseniju Petrovu izveidoja visām dziesmām kvalitatīvu basa un ritma pamatu. Pievienojās arī talantīgais jaunais ģitārists Artūrs Dāvis Ābele. Pie Leona Sējāna ierakstu studijā ierakstījām visas izrādes dziesmas. Divās dienās izdevās ierakstīt 17 dziesmas,” stāsta Linda.

Mūzikla pamatā ir stāsts par draudzību, mīlestību, par šķiršanos un satikšanos atkal. Galvenie tēli Ance un Ludis ir labākie draugi kopš bērnības. Viņi pavada daudz laika kopā kāda senlaicīga koka nama bēniņos līdz brīdim, kad tiek nolemts ēku nojaukt un bērnu ceļi šķiras. Seko nenosūtītu vēstuļu rakstīšanas laiks. Pēc 15 gadiem abi satiekas.

Biļetes - “Biļešu paradīze.lv” un Gulbenes kultūras centrā kases darba laikā, cena: 5 -15 eiro.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide