Gulbene virtuālajā izstādē “145 m virs jūras līmeņa”

Tradīcija apkopot Vidzemes mākslinieku darbus vienā izstādē radusies kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem. 2021.gadā Vidzemes māksliniekus pie sevis pirmo reizi uzņem Gulbene. Pilsētā, kura atrodas 145 m virs jūras līmeņa. Pandēmija jau pagājušajā gadā izjauca izstādes plānus, bet šogad rasts risinājums izstādes realizācijai virtuāli.

Šī gada izstādes “145 m virs jūras līmeņa” vadmotīvs ir - pilsēta. Konkrētā tēma ir veltījums pazīstamajam novadniekam akvareļglezniecības meistaram Jānim Brektem, kuram 2020.gadā apritēja 100 gadi. Izstāde iekārtota unikālā virtuālā platformā https://ej.uz/145mGulbene .

Gulbenes novada Kultūras pārvalde aicina doties virtuālā mākslinieciskā ceļojumā pa Gulbenes ielām, iepazīstot pilsētu no viena vēsturiskā pilsētas centra Gulbenes stacijā līdz pat otram vēsturiskajam centram Vecgulbenes muižā. Šajā ceļojumā sastapsiet 59 mākslinieku darbus no  Gulbenes, Alūksnes, Carnikavas, Cēsīm, Limbažiem, Madonas, Rīgas, Rūjienas un Siguldas, kur katrs atradis savu īpašo vietu Gulbenes kartē. Mākslinieki pilsētu interpretējuši visplašākajā veidā – kā vidi, kā ideju, kā realitāti, kā portretu, kā notikumu, kā sajūtu, domu vai krāsu. Izstādē aplūkojami glezniecības, grafikas, keramikas, tekstila, datorgrafikas, foto un audiovizuāli darbi.

Gulbenes novada Kultūras pārvalde pateicas katram māksliniekam, kurš piepildīja Gulbenes pilsētas ielas, īpaši Gulbenes novada meistariem no Lizuma, Tirzas, Rankas, Gulbenes. Izstādes formāts ļāva piedalīties novada māksliniecēm, kuras dzīvo un strādā arī ārpus Latvijas. Izstādei pievienoto vērtību sniedz arī Jāņa Brektes dzimtas mākslinieces – meita Ilona Brekte un mazmeita Patricija Brekte-Pannetjē.

Izstādi var izjust, izbaudīt un piedzīvot dažādos veidos:

  • apmeklējot mājaslapu https://ej.uz/145mGulbene (darbojas gan datoros, gan viedierīcēs);

  • interaktīvajā digitālajā stendā visu augustu pie Gulbenes kultūras centra, vēlāk katrā Gulbenes novada pagastā;

  • Gulbenes pilsētvidē meklējot QR kodus, kas aizvedīs uz konkrētām virtuālajām izstāžu zālēm (sīkāka informācija sekos).

Izstāde skatāma līdz 2021.gada 31.decembrim.

Vidzemes profesionālo mākslinieku darbu izstāde ir ikgadēja tradīcija, kas kalpo gan kā kultūras vēstures fiksācijas process, gan kā tikšanās un radošās apmaiņas vieta māksliniekiem, kas izjūt piederību Vidzemes reģionam.

Izstādi rīko Gulbenes novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide