Gulbenes novada bibliotēkā būs tikšanās ar rakstnieku Jāni Joņevu

31.martā plkst. 14:30 Gulbenes novada bibliotēkā būs tikšanās rakstnieku Jāni Joņevu. Šajā pašā dienā plkst.12:10 Lizuma bibliotēka tikšanos ar rakstnieku rīkos Lizuma Tautskolā.

2013.gada sākumā ceļu pie lasītājiem sāk J.Joņeva romāns „Jelgava 94” un strauji iegūst lasītāju un kritiķu ievērību. Romāns stāsta par 20.gadsimta 90.gadu Jelgavu, par jauniešu aizraušanos ar alternatīvo kultūru un smagā metāla mūziku. Grāmatas lappusēs autors godīgi atklāj tā laika pusaudžu problēmas, spilgti attēlo sajūtas un rīcību, ko rada narkotikas, pirmā iedzeršana un saskarsme ar huligāniem.
2013.gadā romāns „Jelgava 94” bija iekļauts Lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija" un raisīja lielu vidusskolēnu interesi. 2014.gadā tas saņēmis vairākus apbalvojumus: gada sākumā TV raidījuma „100 grami kultūras” balvu „Kilograms kultūras”, kā arī tiek atzīts par vienu no 100 latviešu lasītāju mīļākajām grāmatām TV šovā „Lielā lasīšana”. 2014.gada pavasarī romāns „Jelgava 94” saņēmis Literatūras gada balvu nominācijā „Labākā debija", rudenī - ES Literatūras balvu, ko piešķir jaunajiem Eiropas rakstniekiem. 2014.gada oktobrī iznāk grāmatas ceturtais laidiens.

2014.gada nogalē izdevniecība „Liels un mazs" izdod J.Joņeva sarakstīto stāstu grāmatu bērniem „Slepenie svētki". Kopš 2002.gada J.Joņevs publicē grāmatu recenzijas izdevumos „Literatūra un Māksla Latvijā”, „Neatkarīgā Rīta Avīze”, „Luna”, „Kultūras Forums” un „Latvju Teksti”. Publicējis arī tulkojumus no franču valodas.

Abi pasākumi notiek VKKF atbalstītā projekta „Tuvplāns. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide