Gulbenes novada bibliotēkā - izstāde “Baltijas brīvības ceļš”

Rosinot līdzcilvēkus saglabāt atmiņā arī nesenākus valstiski nozīmīgus notikumus, projektā “Vējaina diena” no 15. janvāra līdz 15. februārim Gulbenes novada bibliotēkā skatāma izstāde “Baltijas brīvības ceļš”, informē Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Baranovska.


Izstāde atceļojusi no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja. Tajā atspoguļots ceļš uz latviešu, lietuviešu un igauņu solidaritāti, kas mūsdienās tiek dēvēta par Baltijas valstu atpazīšanas zīmi ārvalstīs, kā arī ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu.

"Projekta “Vējaina diena” īstenošanas gaitā tiksimies ar cilvēkiem, kuri ir bijuši Trešās Atmodas kustinātāji un vērotāji. Veidojot plašāku izpratni par šiem notikumiem un to būtisko ietekmi uz ikvienu no mums šodien, ceram stiprināt piederības saites starp paaudzēm un kopienai – tā nesot vēstījumu – Es esmu Latvija. Lai apjaustu savu lomu šodienas Latvijā, der zināt savu vecāku, paziņu, sabiedrības bailes un pārdzīvojums, priekus un cerības, atgūstot valsts neatkarību," 


Piebilstams, ka projekts “Vējaina diena” tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai - 100” atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide