Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada bibliotēkā sarunu ciklā “Abās pusēs” - tikšanās ar Inesi Zanderi

Latviešu žurnāliste, publiciste un bērnu literatūras autore/dzejniece, grāmatu redaktore Inese Zandere sarunu ciklā “Abās pusēs” 22. novembrī plkst. 11.00 tiksies ar skolēniem, savukārt plkst. 16.00 - ar pieaugušajiem.

Inese Zandere karjeras laikā strādājusi laikrakstos "Diena", "Pionieris", kā arī žurnālā "Rīgas Laiks", kurā ieņēma arī galvenās redaktores amatu. No 2004. gada ir izdevniecības "liels un mazs" galvenā redaktore. Tāpat dzejniece pazīstama ar bērniem veltītu dzeju un lugām. Par darbību literatūrā saņēmusi vairākus apbalvojumus. Kopš 2014.g. Inese Zandere kopā ar atbalstītājiem ir atsākusi bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā pupa” izdošanu.


Ineses Zanderes dzejoļi atdzejoti krievu, angļu, zviedru, vācu, lietuviešu, ungāru, čehu, ukraiņu, poļu, bulgāru, moldāvu valodā.

Ieguvusi Literatūras gada balvu par grāmatām "Iekšiņa un āriņa" un "Melnās čūskas maiznīca", nominēta arī par krājumu "Putna miegā", kurš ieguvis arī žurnāla "Latvju Teksti" balvu.


Viens no pēdējiem darbiem ir muzikāla izrāde ar Ineses Zanderes stāstiem un Renāra Kaupera mūziku Ineses Mičules režijā Valmieras drāmas teātrī.


Šajā gadā izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā jaunāko Ineses Zanderes dzejoļu krājumu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem "Bērns, kas neiekrita", ko ilustrējis mākslinieks Reinis Pētersons.


Pieaugušajiem lasītājiem izdevniecībā “Neputns” 2014.g. pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma klajā nācis dzejnieces ceturtais dzejas krājums “Putna miegā”. Izdevniecībā Mansards 2015.g ir izdots dzejas krājums “No mazā. Dzeja 1975-2015”.

Solvita Lībere,

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide