Gulbenes novada bibliotēkā - tikšanās ar žurnālisti un rakstnieci Aleksandru Jolkinu 4

14.martā plkst.18.00 Gulbenes novada bibliotēkā tikšanās ar žurnālisti, grāmatas „Piesmietā misis Eiropa” autori Aleksandru Jolkinu “Fiktīvās laulības – viegla nauda vai lamatas?”

Kas patiesībā notiek ar tām Latvijas sievietēm, kas, cerot uz vieglu peļņu, ļaujas fiktīvo laulību vilinājumam? Kas ir vervētāji? Kā notiek vervēšana un kāpēc sievietes pieņem tik šaubīgus piedāvājumus? Atbildes uz šiem jautājumiem Aleksandra Jolkina ieguvusi tieši no pirmavotiem - vervētājiem, līgavaiņiem, līdzdalībniekiem un upuriem kā Latvijā, tā Īrijā, un žurnālistiskās izmeklēšanas rezultātus apkopojusi grāmatā “Piesmietā misis Eiropa”.

Izmeklēšanas lielāko daļu veido slēptā eksperimenta rezultāti, ko autore veikusi, lai detalizēti noskaidrotu fiktīvo laulību shēmas praktiskos aspektus. Mainot identitātes, viņai izdevās atklāt šī plaukstošā un likumdošanas nepilnību dēļ grūti sodāmā biznesa šokējošās aizkulises.

Izliekoties par finanšu grūtībās nonākušu latviešu sievieti, A.Jolkina izveidoja vairākus viltus profilus portālā draugiem.lv, kā arī ievietoja darba meklētāju sludinājumus dažādos portālos. Slēptā eksperimenta gaitā tika nodibināti kontakti ar vairāk nekā desmit grupējumiem, ko veido latviešu un pakistāniešu/indiešu izcelsmes organizētāji, kā arī "trešo valstu" līgavaiņi. Žurnāliste klātienē satikusi 12 savedējus, saņēmusi 19 viltus "līgavai" paredzētās aviobiļetes uz Dublinu. Papildus vairāk nekā 20 organizētāji tikuši atklāti pēc fiktīvo laulību upuru un liecinieku stāstiem. Uzklausīts arī ap 20 fiktīvo laulību shēmā iesaistīto Latvijas pilsoņu stāstu. Pētījums tika veikts sadarbībā ar laikrakstu The Irish Times, ar Eiropas pētnieciskās žurnālistikas fonda (European Fund for Investigative Journalism) atbalstu.

Aleksandra Jolkina šobrīd strādā Vācijas raidsabiedrībā Deutsche Welle, dzīvo Ķelnē. Kopš 2012.g. ir arī Queen Mary universitātes Londonā Juridiskās fakultātes doktorante, raksta disertāciju par fiktīvo laulību tiesisko regulējumu Eiropas Savienībā.

Pasākums notiek projekta "Europe Direct informācijas centrs Gulbenē" ietvaros.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kastēns

Rūdītā provokatore un precētu vīru pavedinātāja ,apkopojusi grāmatā savus piedzīvojumus.

pirms 4 gadiem, 2016.03.02 03:02

Oi-oi

Nu kas attiecas uz tiem precētajiem''uzticīgajiem un godīgajiem'' vīriem,labāk jau savus stulbo viedokli būtu pie sevis paturējis.NEVIENU veci nevar pavedināt,ja viņš pats TO negrib,tas pats attiecas uz sievietēm,tā kā nelej te ''čugunu''.Atradies svētais pravietis,smiekli nāk!!!!!!!!Droši vien pašam ir gribējies kādu precētu sievieti un tā ir iedevusi kurvīti,ha-ha-ha...un tagad bessījies ha-ha-ha.Šis viedoklis ir vispārīgs,ne tikai attiecināms uz tavu koment..

pirms 4 gadiem, 2016.03.02 12:01

DDD

No rakstītā secinu,ak tu,nabadziņi,eņģelīši,kukucīši un pupucīši,precētie vīriņi un šitās riebīgās sievietes.....pavedinātājas.

pirms 4 gadiem, 2016.03.02 13:02

Kultūra un izklaide