Gulbenes novada lietišķās mākslas meistari un amatnieki tiksies izstādē “Rozēm kaisu istabiņu”

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā no 18.decembra būs aplūkojama Gulbenes novada lietišķās mākslas meistaru un amatnieku radošo darbu izstāde “Rozēm kaisu istabiņu”. Par to informē Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Vanaga. “Izstāde ir sava veida satikšanās laikā, kad tas fiziski nav iespējams – meistaru, lietišķās mākslas kolektīvu un amatnieku tikšanās savā starpā, tikšanās ar sabiedrību, atklājot izaugsmi, jaunradi un mūsu novada cilvēku radošo potenciālu. Lai gan izstādes vadlīnijas neuzstādīja striktus nosacījumus pret radošo darbu tematiku, tās nosaukums “Rozēm kaisu istabiņu” kā pēc nerakstītas vienošanās darbu autorus ir rosinājis savā jaunradē iekļaut rožu motīvus,” saka I.Vanaga.

Darbus izstādei iesnieguši kopumā 15 novada individuālie amatnieki, mākslinieki un lietišķās mākslas meistari, kā arī lietišķās mākslas kolektīvi no Gulbenes un Lizuma, Ozolkalna, Galgauskas, Beļavas, Stradu, Daukstu, Druvienas, Lejasciema pagasta. Izstāde apvieno apmēram 200 jaunrades objektus, kas darināti gan tradicionālās, gan inovatīvās tehnikās: gleznas, cimdus, linu dvieļus, somas, apģērbus, spilvenus, mājas dekorus, rotaslietas un citus.

“Atrodoties muzejā, lūdzam ievērot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus! Maksimālais vienlaikus atļautais apmeklētāju skaits muzejā – deviņi,” uzsver I.Vanaga.

Izstādi varēs aplūkot līdz 2021. gada 25. janvārim.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide