Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada muzeji gaidīs apmeklētājus

17.maijā jau desmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks akcija "Muzeju nakts", kuras devīze šogad ir "Sarkanā krāsa – dzintars". Muzeju nakts pasākumi notiks arī Gulbenes novada muzejos.

Šā gada "Muzeju nakts" noslēdz tematisko trīs gadu ciklu, kas iezīmēja trejkrāsaino dzintara tapšanas ceļu. Iepriekšējos gados godināti tika dzintara auklētāji – zilā jūra un zaļais mežs. Šogad visā tā spožumā jāiemirdzas sārtajam dzintaram.


“Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs 2012.gadā uzsāka dalību Muzeju nakts trīs gadu cikla norisēs ar izstādēm „Jūlijs Madernieks – latviešu nacionālā stila meklējumi lietišķajā mākslā” un gleznotāja Valda Ķikuta izstādi „Jūras prelūdija”. 2013.gadā apmeklētājiem piedāvājām Gulbenes novada ugunsdzēsības vēstures izstādi “Viens par visiem, visi par vienu”. Muzeju naktīs tika veidoti arī divi plastilīna darbi „No Pededzes līdz jūrai” un „Šalc zaļais mežs”. Šogad apmeklētāji darinās plastilīna darbu “Tik sarkans dzintars vien ...”,” stāsta muzeja speciāliste Iveta Petrovska.


17.maijā pulksten 19.00 muzejā tiks arī atklāta izstāde “Likten's”. “Tas būs stāsts par kādu Gulbenes novada dzimtu, kura 20.gadsimta vētraino notikumu laikā tika izpostīta un līdzīgi kā dzintara gabaliņi izskaloti jūras krastā dažādās pasaules vietās,” atklāj I.Petrovska.


“Šī izstāde veidota, balstoties uz muzeja darbinieku padziļinātiem pētījumiem par Kalēju dzimtas likteni. Pētījumi tika uzsākti 2013.gada vasarā, kad muzeju pirmo reizi apmeklēja Sanktpēterburgā dzīvojošais Jānis Kalējs un viņa sieva Valentīna. Vairākkārt apmeklējot muzeju un sadarbojoties ar darbiniekiem, viņi sniedza lielu atbalstu izpētes procesā un bagātināja muzeja krājumu ar ļoti interesantām vēstures liecībām un atmiņām.”


Fotogrāfijas, dokumenti un personīgās lietas izstādē atspoguļo katra Kalēju ģimenes locekļa likteni. Viens no Kalēju dzimtas pārstāvjiem bijis ievērojamais latviešu mākslinieks - grafiķis Pauls Duškins (Kalējs), tāpēc izstādē apskatāmi vairāki šā mākslinieka akvareļi un grafikas no muzeja krājuma.


Uz Muzeju nakts pasākumiem visus interesentus gaidīs arī Druvienas vecā skola-muzejs. Muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne stāsta, ka arī šogad muzejā notiks mācību stundas. Tās sāksies pulksten 20.00.


“Pirmā mācību stunda būs dabas mācība, ko pasniegs Maija Grandāne. Viņa stāstīs par augiem un putniem, kas ir ap veco skolu, Knipskas pļavā, Šipkas gravā. Meitenes - dežurantes baltos priekšautos iezvanīs stundas sākumu un beigas, vēdinās klasi. Viss notiks petrolejas lampu gaismā, skolnieki rakstīs ar zīmuļiem vai ar tinti un spalvaskātu,” stāsta L.Zvaigznekalne.


“Pēc pirmās stundas dosimies pāri Knipskas pļavai atklāt atjaunoto Knipskas tiltiņu. Nākamā mācību stunda būs Knipskas pļavā, kur klausīsimies putnu dziesmas, mēģināsim pēc smaržas noteikt, kāds augs zied. Visi tiek aicināti līdzi no mājām paņemt maizes kulītes. Vecās skolas saimnieces izvārīs tēju un cigoriņu kafiju. Pēc stundām vakarēsim un dziedāsim lapenē un vecās skolas ēdamistabā.”


Vairāki novada muzeji būs kā kontrolpunkti tūrisma rallijā "Gulbja ligzdu meklējot". Visas dienas garumā tie gaidīs tūrisma rallija dalībniekus.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide