Gulbenes novadā notiks mākslas plenērs “Ainava ar sauli. Māksliniekam Leo Svempam -120”

Atzīmējot ievērojamā latviešu mākslinieka, ainavu un kluso dabu meistara un novadnieka Leo Svempa 120. jubileju, Gulbenes novadā no 5. līdz 10.jūnijam norisināsies mākslas plenērs “Ainava ar sauli. Māksliniekam Leo Svempam -120”.

Mākslinieka dzimtene ir gleznainā Vidzemes austrumu puse Maliena – vieta, kur joprojām runā augšzemnieku dialektā, vieta, kur sastopas vidzemnieku čaklums un latgaliešu temperaments. Godinot mākslinieka devumu latviešu ainavu glezniecības attīstībā, Gulbenes Mākslas skola sadarbībā ar Gulbenes novada domi, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju un Radošo apvienību “Piektā Māja” rīko glezniecības plenēru, kura laikā paredzēts iepazīt ainavu dažādību L. Svempa bērnības zemē - Beļavā un Stāmerienā.

Dalībai plenērā pieteikušies profesionāli mākslinieki, kas strādā dažādās tehnikās – gleznotāja un grafiķe Patricija Brekte, gleznotājas Līga Ķempe, Ilze Smildziņa un Neonilla Medvedeva, grafiķe un interjera dizainere Anita Nikuļceva, akvarelists Aleksandrs Neberekutins, grafiķis Valerijs Makovojs un māksliniece no Ķīnas Mary Zhang, kas šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Gulbenes puses māksliniekus pārstāvēs gleznotāja Ilvija Juškeviča un grafiķis Ģirts Jogurs. Plenēra viesi būs Beļavas radošās studijas “Krāsu prieks” dalībnieki Solveiga Kļaviņa, Tatjana Ābeltiņa, Agnese Belte, Līga Tuļķe un Ojārs Tirziņš.

Plenērā arī mākslas skolas audzēkņi kopā ar saviem skolotājiem dosies gleznot. Ir paredzētas divas ainavu glezniecības meistarklases mākslas skolas pedagogiem, bet noslēgumā – radīto gleznu izstādes 10.jūnijā Vecgulbenes muižas Sarkanajā pilī.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide