Gulbenes novada pašvaldība atbalsta kultūras projektu "Madernieks un Straume. Ziemeļblāzma Austrumos"

12 mēnešus dalīties pieredzē, mācīties un sagatavot virtuālo izstādi paredz projekts “Madernieks un Straume. Ziemeļblāzma Austrumos”, kuru Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar partneriem realizēs programmā “Erasmus+”.
Priekšfinansējumu 20 procentu apmērā no projekta izmaksām jeb 10 701 eiro nodrošinās pašvaldība – liecina publiskotā informācija. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 53 505 eiro, ko nodrošina programma “Erasmus+”.
Projekta mērķis ir paplašinātas zināšanas un prasmes, kā arī veicināt uzņēmējpratību dizaina, tradicionālo prasmju un lietišķās mākslas jomās, nodrošinot starpkultūru mācīšanās iespēju jomas entuziastiem, profesionāļiem un ekspertiem, kā arī veicinot kultūru pieredžu apmaiņu un popularizēšanu. Projekts noritēs Latvijā (9 dalībnieki), Turcijā (11), Igaunijā (11) un Gruzijā (11).
Muzejs projekta partnerībā iesaistījis četras partnerorganizācijas: biedrību “Radošā apvienība “Piektā māja””(Latvija), Repinas radošuma māju (Igaunija), Gruzijas mākslas pili – kultūras vēstures muzeju un Anatolijas kultūras un tradicionālo mākslu izpētes un attīstības organizāciju (Turcija).

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide