Gulbenes novada pilis un muižas aicina uz Atvērto durvju dienām 1

24. un 25.maijā no pulksten 10:00 līdz 18:00 visā Latvijā notiks Atvērto durvju dienas pilīs un muižās. Gulbenes novadā četras pilis un muižas vērs vaļā savas durvis un piedāvās iepazīt to vēsturi un ainavisko apkārtni, kā arī ļaus iejusties dažādās mūsdienīgās profesijās, informē Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs.

Lizuma muižā varēsiet piedalīties orientēšanās aktivitātes muižas parkā, kā arī iejusties lietveža profesijā un parādīt savu prasmi, rakstot vecajā drukā ar spalvu un tinti. Savukārt Beļavas muižā smaržos pēc ēdiena. Būs iespēja kļūt par pavāru un gatavot ēdienu baronam un baronesei, arī paši varēsiet to degustēt muižas pagrabā.

Atvērto durvju dienās Litenes muižā varēsiet kļūt par akmeņkali. Zemē atrastais akmens taps par kulonu, piespraudi un dekoratīvu galda piederumu. Variet ņemt līdzi arī savus akmeņus, lai to izpētītu un veidotu akmeņu kolekciju.

Savukārt Stāmerienas pilī notiks gatavošanās kāzām, un būs iespēja kļūt par kāzu organizatoru – sajust kāzu atmosfēru pils zālē, fotostūrītī uz balkona, kā arī redzēt, kā top kāzu grims. Notiks ekskursijas gida pavadībā, kāzu viesu grāmatas veidošana un citas aktivitātes.

Ieeja uz pasākumiem 24. un 25.maijā būs bez maksas. Ikviens tiek aicināts apmeklēt pasākumus pilīs un muižās Gulbenes novadā, bet lielākas grupas aicinām pietiekties, rakstot uz e-pastiem: Lizuma muiža - lizumavidusskola@gulbene.lv; novadpetniecibasmuzejs@gmail.com; Beļavas muiža - valdemar@gulbene.lv; Litenes muiža - litenes.pagasts@gulbene.lv; vilnis.lapins@gulbene.lv; Stāmerienas pils - stameriena.tic@gmail.com; ainars.brezinskis@gulbene.lv

Tiek aicināts ikviens interesents. Piebilstams, ka Atvērto durvju dienas pilīs un muižās tiek organizētas saskaņā ar “Latvijas Piļu un muižu asociācijas” izsludināto konkursu “Mans biznesa plāns Latvijas pilij un muižai”, tāpēc īpaši tiek aicināti 7.-8. un 10.-11.klašu skolēni.

Vairāk informācijas par pasākumu un konkursu variet atrast www.visitgulbene.lv un Tūrisma aģentūrā (Ābeļu ielā 2, Gulbenē, 101.kabinetā).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ance

Es nesaprotu, atkal darba dienās. Kam to visu organizē? Bezdarbniekiem vai pensionāriem? Darba cilvēki pie labākās gribas netiek. Vai tikai ķeksīša pēc, lai būtu kaut kas darīts.

pirms 3 gadiem, 2018.05.14 08:43

Kultūra un izklaide