Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novadā pirmo reizi rīko vasaras dienas nometni bērniem “Sekojot pavedieniem”

Gulbenes novada bibliotēka pirmo reizi organizē piecu dienu vasaras nometni bērniem no 11-13 gadiem “Sekojot pavedieniem”. Nometnes mērķis ir aktīvā veidā, apceļojot kājām četrus Gulbenes novada pagastus, iepazīstināt skolēnus ar pagastu kultūrvēsturiskajām vietām. Katrā pagastā skolēni padziļināti iepazīsies ar kādu pagastā zināmu rakstnieku vai mākslinieku un viņu darbiem. Nometne ilgs no 22. līdz 26. jūlijam.

“Pirmajā dienā dosimies uz Beļavas pagastu. Šīs dienas vadmotīvs būs Beļavā dzimušais mākslinieks Voldemārs Irbe. Apskatīsim Kārtenes pilskalnu un skatu torni, Beļavas muižu. Iepazīsimies ar Beļavas pagasta bibliotēku. Ar nometnes dalībniekiem līdzdarbosies brīvprātīgais jaunietis no Gruzijas, kurš mācīs nometnes dalībniekus zīmēt ar akvareļu krītiņiem.

Otrajā dienā dosimies uz Lejasciema pagastu. Šeit iepazīsimies ar Lejasciemā dzimušo rakstnieci Annu Saksi un viņas sarakstītajām “Pasakām par ziediem”. Apskatīsim Sēravotu, Lejasciema bibliotēku un dosimies pastaigā pa Ziedu taku.

Trešā diena paies Lizuma pagastā saistībā ar Apsīšu Jēkabu. Dosimies uz Kalaņģiem, apskatīsim Lizuma muižu. Interesanti darbosimies kopā ar Lizuma pagasta bibliotekāri Evitu.

Ceturtajā dienā ceļš vedīs uz  Druvienas pagastu. Šajā pagastā dzimis dzejnieks un rakstnieks Jānis Poruks, tāpēc iepazīsimies ar viņa darbu “Kauja pie Knipskas”. Pastaigāsimies pa Pērļu silu, iepazīsimies ar Druvienas Veco skolu-muzeju, kā arī ar Druvienas pagasta centru Druvienas pagasta bibliotekāres Daigas vadībā.

Pēdējā, piektajā dienā, aktivitātes notiks Gulbenes novada bibliotēkā. Skolēni gatavos prezentācijas, atpūtīsies, lai pēcpusdienā ar paveikto iepazīstinātu savus vecākus,” stāsta Solvita un Rūta no Gulbenes novada bibliotēkas. 

Pirmajā dienā nometnes dalībniekiem katram tiks izsniegta darba burtnīca ar uzdevumiem, kura būs jāizpilda līdz nometnes beigām. “Katram pagastam būs 10 uzdevumi – gan radoši, atjautīgi, gan izzinoši. Visas četras dienas skolēni tiks aicināti fotografēt apkārt notiekošo, kultūras objektus un nometnes dalībniekus. Aicinām laikus pieteikt savus bērnus mūsu izzinošajai nometnei, jo vietu skaits ir ierobežots!” saka Solvita un Rūta.

Dalības maksa - 15 eiro. Pieteikšanās - līdz 9.jūlijam, rakstot uz e-pastu “ruta.bokta@gulbenesbiblioteka.lv” vai zvanot pa tālruni 22023043.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide