Gulbenes Pilsētas svētki: seniori dāvā skaistu koncertu

Senioru dienu Pilsētas svētku laikā plānots ieviest kā tradīciju
Šogad Pilsētas svētku pasākumi iesākās ar Senioru dienas skaisto koncertu "Vasaras pilnziedā".

Koncerts sākotnēji bija paredzēts centrālajā skvērā, taču vakarpusē pēkšņi uznākušās spēcīgās pērkona lietusgāzes dēļ koncerta norises vieta tika pārcelta uz kultūras centru. Taču tas nemazināja ne pašu senioru, kas kāpa uz skatuves un dāvāja skaistos priekšnesumus savai pilsētai un tās iedzīvotājiem, ne arī skatītāju prieku. Turklāt skatītāju pulks bija ļoti kupls. Vairāk foto šeit.

Pasākumu organizatora Edija Frīdenberga pieteikti cita pēc cita uz skatuves kāpa gan mūsu pašu senioru deju kopas un ansamblis, gan arī nedaudz tālāki viesi. Skatītājiem par prieku uzstājās Gulbenes kultūras centra senioru deju kopa "Vērdiņš" (vadītāja Dainuvīte Putniņa), Gulbenes kultūras centra senioru deju kopa "Reveranss" (vadītāja Edīte Ķikuste), tuvākie kaimiņi Stradu pagasta senioru deju kopa "Mežābele" (vadītājas Larisa Augstkalne), kā arī nedaudz tālāki viesi Palsmanes kultūras centra senioru deju grupa "Mežrozītes" (vadītāja Raita Linde) un Madonas kultūras nama deju grupa "Madonas dāmas" (Valentīna Zepa). Ar savām skanīgajām balsīm skatītājus priecēja arī kultūras centra vīru vokālais ansamblis "Namejs" (vadītājs Edgars Mārtinsons).  

Par spīti gadu nastai, senioru kolektīvu priekšnesumos jautās neierasts vieglums, pacilātība un optimisms. Ar savu uzstāšanos mūsu vecākās paaudzes kolektīvi arī skatītāju sirdīs ienesa dzīvesprieka dzirksti. Lai arī starp koncerta apmeklētājiem lielākais vairums bija vecāka gada gājuma ļaužu, bija arī pa kādam pusmūža vecuma cilvēkam un jaunietim, un visi atzina, ka koncerts bijis ļoti skaists. Aptaujājot vecākās paaudzes koncerta apmeklētājus, noskaidrojās, ka seniori ir vienisprātis - Pilsētas svētku laikā noteikti ir jābūt arī Senioru dienai.

 

Pēc koncerta ikviens tika aicināts uz romantisko balli kopā ar Andreju un draugiem no Cēsīm. Jāpiebilst, ka arī balle guva lielu atsaucību.

 

Jau ierasts, ka Pilsētas svētku laikā notiek gan jauniešu pasākumi, gan sportiskas aktivitātes, gan Bērnu rīts, gan arī ģimeņu godināšana, taču šogad nolemts, ka svētkus kuplinās arī seniori. Pilsētas pasākumu organizators Edijs Frīdenbergs stāsta, ka ideja par Senioru dienas iekļaušanu Pilsētas svētku pasākumu programmā radās senioru biedrībai, turklāt tas bija jau pavasarī.

 

"Šo ideju centās virzīt un iedzīvināt Mirdza Kušķe un Edīte Ķikuste. Tika iesniegts projekts, lai iegūtu finansējumu svētku organizēšanai, taču projekts diemžēl neguva atbalstu, tādēļ sākotnēji pat no šīs idejas atteicāmies, jo tā bija daudz plašāka. Taču aprunājoties ar pilsētas pārvaldes vadītāju Osvaldu Lucānu, radām iespēju tomēr rīkot arī Senioru dienu, protams, ne tik plaši, kā sākotnēji bija plānots. Liels paldies M.Kušķei, kura nenolaida rokas un neatlaidīgi centās realizēt šo ideju. Bez viņas iniciatīvas varbūt šīs dienas arī nebūtu bijis," stāsta E.Frīdenbergs.

 

Viņš piebilst, ka Senioru diena Pilsētas svētku laikā turpmāk, domājams, būs kā tradīcija, turklāt tā būs vēl iespaidīgāka ar daudzveidīgākām aktivitātēm un pasākumiem.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide