Gulbenes Pilsētas svētki: Talantu parādē apvienojas jaunieši no Eiropas

Jauniešu centrs “Bāze” Gulbenes Pilsētas svētkos Jauniešu dienā organizēja “Jauniešu talantu parādi”, lai ikviens parādītu savas īpašās prasmes vai dotības. Vairāk foto šeit.

Iepriekš tika izsludināts konkurss, ar vienu no mērķiem apzināt Gulbenes novada talantīgos jauniešus vecumā no 15 līdz 30 gadiem. Pasākumā piedalījās arī ārzemju viesi. Skatītājus priecēja 37 dalībnieku veidotie priekšnesumi. Tajā skaitā bija jaunieši no Lietuvas, Polijas, Francijas, Itālijas, Bulgārijas, Anglijas un Latvijas  – Balviem, Cesvaines un Gulbenes (divas dalībnieku grupas). Viņi parādīja savu dziedāšanas un dejošanas talantu, apliecinot arī to, cik dažāds ir atšķirīgu valstu jauniešu sniegums. 

“Jauniešu talantu parādes” dalībnieki no 17. līdz 27. jūlijam viesojās Gulbenē, piedaloties jauniešu apmaiņas projektā “Story of life”. Jauniešu centra “Bāze” vadītāja Valērija Olekša stāsta, ka viens no galvenajiem uzdevumiem, ko ārzemju viesi šajā laikā paveica, bija performances “Ar savu stāstu…kopā” izveidošana un kustību iestudēšana.

Viena no pasākuma organizatorēm minēja: “Pirms pieciem gadiem bija līdzīgs pasākums jaunajiem talantiem. Zināms, ka Gulbenē ir daudz talantīgu jauniešu, tāpēc izdomājām, ka to varētu atkārtot arī šogad. No 2010. gada pasākuma šis atšķīrās ar to, ka tika piesaistīti jaunieši no ārzemēm. Sākumā bija izstrādāts konkursa nolikums, bet interese par to bija maza. Pirms aicinājām jauniešus uz parādi, pārliecinājāmies par viņu sniegumu.” 

Cesvainietis Elvis Melngailis demonstrēja “freestyle” deju stilu. Puisis atklāja, ka ar to aizraujas kopš piektās klases. Agrāk apmeklējis improvizācijas teātri, kas palīdzēja attīstīt “freestyle” deju iemaņas. Lielākoties dejo individuāli, bet reizēm kopā ar draugu.

“Šī aizraušanās ir savam priekam. Uzliekot mūziku, man gribas kustēties līdzi.”

Elvis norādīja: “Man ļoti patīk Gulbenes pilsēta, tāpēc arī vēlējos uz šejieni atbraukt. Kāpēc gan neizmantot šādu iespēju?” Jauno puisi noslēpumainu padarīja uz sejas uzvilktā maska. Viņš stāsta, ka dejo ar masku, jo cilvēkiem ir interese, kas zem tās slēpjas.

Noslēgumā ļoti emocionāls izvērtās visu valstu jauniešu apvienotais priekšnesums.  

Jautājot par to, vai nākamgad arī būs līdzīgs pasākums, jauniešu centra vadītāja informē, ka katru gadu kaut kas tiek mainīts un programma noteikti atšķirsies.

“Ir idejas par nākamo gadu, kuras jāattīsta. Iespējams, ka tas varētu būt mūzikas festivāls ar jauniešu iesaisti, bet par to vēl jādomā.” 


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide