Gulbenes Pilsētas svētki: uz satikšanos trijatā dodas arī druvēniete 2

Gulbenes Pilsētas svētku laikā 29.jūlijā pulksten 18.00 Gulbenes mūzikas skolā interesenti varēs baudīt kamermūzikas koncertu “Satikšanās trijatā”, ko sniegs “Kameransamblis.lv”, kurā muzicē trīs jaunas, atraktīvas un talantīgas mūziķes.

Mūzikā ir satikušās pianiste Ilze Kundziņa (Zvaigznekalne), kuras dzimtā puse ir Druvienas pagasts, Latvijas Nacionālās operas soliste, mecosoprāns Baiba Renerte (Berķe) un flautiste Rūta Īzāka-Mača. Koncertā būs iespēja klausīties latviešu komponistu Jāņa Mediņa, Jēkaba Mediņa, Lūcijas Garūtas, Aivara Kalēja, Romualda Kalsona, Selgas Mences un Pētera Plakiža mūziku balss, flautas un klavieru skanējumā. Skanēs gan klasiskas vērtības, gan retāk atskaņoti darbi.

I.Kundziņa ir ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā pie profesora Jura Kalnciema. Apmaiņas programmā semestri papildinājusi zināšanas Ķelnes Mūzikas augstskolā, kā arī piedalījusies meistarklasēs pie dažādu valstu mūziķiem, piemēram, no Briseles, Nīderlandes, Francijas, Vācijas, ASV un Vācijas. Ilze ir piedalījusies un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos konkursos Itālijā, Čehijā, Francijā, kā arī uzstājusies solo un kamermūzikas koncertos Latvijā, Somijā, Nīderlandē, ASV un Vācijā. Ilze ir pedagoģe un koncertmeistare Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un lektore Mūzikas akadēmijas Vispārējo klavieru katedrā.

“Ilze ir arī vīru kora “Tēvzeme” koncertmeistare. Kopā ar kori viņa pavisam nesen piedalījās arī Druvienas vecās skolas - muzeja jubilejas pasākumā. Viņa ir beigusi Gulbenes mūzikas skolas klavieru klasi Lizuma filiālē. Ilze bieži ciemojas arī savā dzimtajā pusē,” stāsta Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis.

Flautise Rūta Īzāka-Mača arī ir ieguvusi maģistres grādu Mūzikas akadēmijā docentes Ilzes Urbānes flautas klasē 2008.gadā, bet četrus gadus vēlāk maģistres grādu kameransambļa klasē. Studējusi arī ārzemēs, veiksmīgi piedalījusies konkursos un festivālos ārvalstīs. Daudz koncertējusi. 

I. Kundziņa un R.Īzāka-Mača kopā muzicē kopš 2011.gada rudens.

Maģistra grāds operdziedāšanā ir arī Baibai Renertei. Viņa ir mācījusies profesores Anitas Garančas klasē. Baiba ir Latvijas Nacionālās operas soliste.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Klausītāja

Kāpēc šis koncerts nenotiek kultūras centrā Mazajā zālītē? Īsti piemērota kamermūzikas koncertam.
Mūzikas skolas zāle taču maza un vienmēr piekarsusi!

pirms 4 gadiem, 2016.07.27 09:03

klausītājas pielūdzējs

Tie klausītāji,kas vienmēr apmeklē koncertus Mūzikas skolā nekad ne par ko nesūdzas.Tāda garamgājēja,kā ''šī klausītāja'' ir parasts intrigu piepildīts cilvēks.

pirms 4 gadiem, 2016.07.27 09:48

Kultūra un izklaide