Gulbenes viesnīcā var skatīt Zinta Purēna gleznas

Līdz 31.martam Gulbenē viesnīcā “Gulbene”  (O.Kalpaka iela 27a) apskatāma  Zinta Purēna darbu izstāde, informē Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa.

Zīmēšana un gleznošana ir Z.Purēna atpūta un hobijs. Viņam patīk daba, kas izteikta vairākos darbos: "Dzērves kliedziens, "Nobirdināja dažas lapas", "Dzeltenajos bērzos". Daudzi darbi ir melnbalti - balts, melns, pelēks.  Mākslinieks saka: "Man patīk klasika. Melni baltā salikumā labāk izceļas patiesība". Zintis zīmē un glezno bez akadēmiskām zināšanām.

Zintim patīk Japānas kultūra. Viņa vaļasprieks ir paša rokām taisīti japāņu zobeni. Viņš lasa japāņu haikas un reizēm uzraksta arī pats. Lasot viņa dzeju, var nojaust, ka tieši japāņu haikas ietekmējušas izjustu un filozofiski dziļu rindu tapšanu. Tā dzimst idejas arī jaunai gleznai.

2011.gada februārī iznāca kopkrājums "Mana grāmata", kur 2.sējumā publicēta arī Z.Purēna dzeja. Mākslinieks strādājis arī par akmeņkali un savus mākslas darbus iemūžinājis ar kaltu rokā - kalis ziedus, dabas ainavas, portretus, arī mašīnas un kuģi.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide