Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbeni piedejos tūkstošiem bērnu

Gulbenē 2.jūnijā notiks tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”. Tajā piedalīsies  3261 dejotājs no 176 deju kolektīviem, kas pārstāvēs 22 Latvijas novadus un 2 pilsētas.

“2.jūnijā mūsu pilsētā būs lieli svētki, jo te sabrauks skolēni no visdažādākajiem Latvijas novadiem, lai piedalītos festivālā. Mazi un lieli dejotāji parādīs, cik horeogrāfiski bagāta, muzikāli un ritmiski daudzveidīga ir skolas vecuma bērnu deja, cik krāšņi krāsās un rakstos ir novadu tautas tērpi, cik mirdzošs prieks ir dejotāju acīs un cik liela dejas mīlestība ielikta katra kolektīva vadītāja darbā. Daudzus gadus jūnija sākumā, sagaidot Vispasaules bērnu aizsardzības dienu, Latvijas dejojošie bērni pulcējas līdzīgā festivālā kādā no Latvijas pilsētām. Festivāls notiek divos līmeņos – ielu koncerti, uz kuriem var pieteikties ikviens kolektīvs, un noslēguma koncerts, kurā pilsētas un novadi rāda apvienotās programmas, ko izdejo daudzi deju kolektīvi. Šie būs jau 13.svētki,” stāsta Gulbenes novada skolu deju kolektīvu virsvadītāja Edīte Ķikuste.

Festivālā piedalīsies dejotāji no Gulbenes, Aglonas, Alūksnes, Babītes, Balvu, Cesvaines, Ciblas, Ilūkstes, Kārsavas, Ķeguma, Lielvārdes, Lubānas, Ludzas, Madonas, Mālpils, Preiļu, Riebiņu, Rēzeknes, Rugāju, Varakļānu, Viļakas un Viļānu novada, kā arī no Valmieras un Daugavpils pilsētas. Cesvaines novada mazie dejotāji uz festivālu ieradīsies kopā ar saviem draugiem – deju kolektīvu “Ruskije uzori” no Pleskavas apgabala. Savukārt Daugavpils pilsētu pārstāvēs 10 skolu kolektīvi. Uz festivālu viņi ņems līdzi savus draugus no Svenčones rajona Lietuvā.
2.jūnijā pulksten 11.30 festivāls tiks atklāts Gulbenes pilsētas centrālajā skvērā pie novada domes. Pēc tam notiks divi ielu koncerti. Viens ielu koncerts pēc festivāla svinīgās atklāšanas notiks centrālajā skvērā, otrs pulksten 12.00 sāksies pie Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja. Kolektīvu programmas būs ļoti dažādas un interesantas. E.Ķikuste stāsta, ka ielu koncertos būs dalībnieki no Ilūkstes, Valmieras, Madonas, Preiļiem, Lielvārdes, Lubānas, Sidgundas un Daugavpils. Uzstāsies arī viesi.

Pulksten 17.00 sāksies svētku dalībnieku gājiens no Jaunatnes parka pa Rīgas ielu, tālāk tas dosies pa Ābeļu un O.Kalpaka ielu līdz Gulbenes pilsētas stadionam, kur pulksten 18.00 norisināsies noslēguma lielais koncerts “Burvju stabulīte”. Tajā būs skatāmas 8 novadu apvienotās deju programmas. Katra novada programma ilgs aptuveni 10 minūtes. Pēc koncerta būs festivāla dalībnieku lustīga sadancošanās stadionā, bet kolektīvu vadītājiem un novadu pārstāvjiem - tikšanās ar svētku organizatoriem Gulbenes kultūras centrā.
“Īpašs prieks, ka mūsu novadā šogad ir tik liels deju kolektīvu skaits – 33. Visi gatavojas svētkiem. Mūsu novada skolu deju kolektīvi sagatavojuši programmu “Gaidām ciemiņus”. To dejosim un izspēlēsim koncerta ievadā. Koncertu beigsim ar Kaspara Antesa dziedāto un mūsu izdejoto “Stabulīti”. Ļoti ceram, ka svētki izdosies!” piebilst E.Ķikuste. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide