Gulbenieši iemīļojuši Ati

Sestdien tradicionālie ražas svētki netālajā Kalncempju pagastā, Viktora Ķirpa Ates muzejā, pulcināja to veidotājus un baudītājus arī no Gulbenes novada. Organizatori informē, ka šoreiz bijis par 1000 apmeklētājiem mazāk nekā pērn. Kopumā Atē sestdien paviesojās 1300 cilvēku. Vairāk foto šeit.

Kā allaž brīvdabā un Vidzemes lauku sētā notika lauku darbu un seno amatu demonstrējumi, kuros varēja iesaistīties ikviens interesents. Izmantojot saulaino laiku, ar prieku varēja atklāt noslēpumu, kā senie latvieši izmantoja sava laika "trenažierus" - spriguļus, veļas mazgājamo dēli, rokas dzirnavas, abru un āmuru -, kas palīdzēja iegūt stipru un tvirtu ķermeni un vienlaikus tikt pie pārtikušas un skaistas dzīves. Bija patīkami vērot darbā bijušo gulbenieti, šo svētku režisori Inu Rubeni, atkal satikties ar novadniekiem, kuri Atē piedalījās senos latviešu lauku darbu demonstrējumos, - maizes cepējiem Mariju un Vili Kļaviņiem no Stāmerienas, koka karošu grebēju Laimoni Lapsu no Gulbenes, audējām no Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša". Bija prieks svētku tirgū satikt Druvienas mazpulka pārstāvjus, Gulbenes keramiķi Laimdotu Kliesmeti, rotu veidotājas, gulbenietes Ievu Vāgentroci un Lauru Kļaviņu.

Svētkos bija iespēja degustēt to, kas tapa uz vietas, - maizīti, pankūkas, kartupeļu plāceņus, pupiņu zupu un arī smēdes alu, kas putoja kā šampanietis, pēc tam, kad kalējs tajā bija uz brīdi iegremdējis sakaitēta
dzelzs stieni. Bija dažādas atrakcijas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide