Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenieši koncertēs Dānijā 2

Gulbenes mūzikas skolas pieci audzēkņi februāra beigās dosies koncertēt uz Dāniju, uz Gulbenes sadraudzības pilsētu Tēmu.

Mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne stāsta, ka pirms nedēļas e-pastā saņēmusi ielūgumu no draugiem Dānijā. Viņi aicinājuši mūsu mūzikas skolas audzēkņus sniegt koncertus Tēmas sabiedrībai.

 

"Ar Antru un Torbenu Kāriem mūs vieno jau ļoti sena draudzība. Esam pazīstami vēl no tiem laikiem, kad Gulbenē bija skolotāju koris. Toreiz arī koris viesojās Dānijā un sniedza koncertus. Toreiz dzīvojām dāņu ģimenēs - daudziem šie kontakti ir saglabājušies vēl līdz pat šai dienai," stāsta A.Veikšāne.

 

"Šo gadu laikā mēs ar Antru un Torbenu tikušies nebijām, tikai epizodiski apmainījāmies ar e-pasta vēstulēm. Tādēļ vēl bija vēl jo lielāks prieks saņemt šo uzaicinājumu un stiprināt draudzības saites."

 

Uz Tēmu koncertēt dosies Ance Skopane (klavieres), Beāte Leimane (vijole), Līga Kalniņa (oboja), Jānis Kokorevičs (saksofons) un Artūrs Haritonovs (eifonijs).

 

"Vēlējos, lai iespēja aizbraukt uz Dāniju ir tiem audzēkņiem, kas to tiešām ir pelnījuši, kā arī lai būtu pēc iespējas dažādāks instrumentu sastāvs. Visiem šiem audzēkņiem jau ir koncertu un konkursu pieredze, viņi ir guvuši gan labu žūrijas vērtējumu, gan arī klausītāju atzinību un aplausus," stāsta direktore. Līdzi audzēkņiem uz Dāniju dosies arī pedagoģes Lidija Musajeva, Inga Kalniņa, Lūcija Brice, kā arī A.Veikšāne.

 

Uz Dāniju gulbenieši dosies 26.februārī un atgriezīsies marta sākumā. "Mums ir paredzēti trīs koncerti - divi skolās un viens Tēmas sabiedrībai. Koncertiem gatavojam arī speciālu skaņdarbu. Donāts Veikšāns speciāli šim audzēkņu sastāvam aranžēs vienu orķestra skaņdarbu. Ar to kuplināsim mūsu priekšnesumus," piebilst A.Veikšāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jjjjjjeeeee

Vispār jau ir Kokarevičs nevis Kokorevičs

pirms 8 gadiem, 2012.02.16 19:46

Laba ziņa

ka Mūzikas skolas audzēkņi koncertēs Dānijā un vēl sadraudzības pilsētā.
Paņemiet līdzi suvenīrus par Gulbeni .Tūrisma informācijas centrā šo to var atrast.

pirms 8 gadiem, 2012.02.05 22:44

Kultūra un izklaide