Gulbenieši konkursā iegūst 2.pakāpes diplomu

Valmieras kultūras centrā 19. un 20. martā notika Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra organizētais 4. Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās 30 orķestri (kopā apmēram 1000 dalībnieku). Četrās grūtības pakāpes grupās tika piešķirtas sešas pirmās vietas, astoņas otrās un trešās vietas.

Šo pulku kuplināja un konkursā piedalījās arī Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris diriģenta Jolanda Andževa vadībā. Piedalīšanās konkursā orķestrim bija veiksmīga, jo ar 44,33 punktiem no 50 gulbenieši ieguva 2.pakāpes diplomu, pie tam līdz 1.pakāpei - 45 punktiem - pietrūka pavisam, pavisam nedaudz.

 

Apbrīnojama ir orķestrī spēlējošo apņēmība ziedot savu laiku un līdzekļus šādam vaļaspriekam. Vairums orķestrantu ir jauni cilvēki, kuru dzīve saistīta ar Gulbeni vai tās tuvāko un tālāko apkārtni, daudz ir studentu, kas uz orķestra mēģinājumiem Gulbenē dodas no studiju vietām Rīgā un pat Liepājā. Tāpat apbrīnojama un cieņas vērta ir vēlme nodarboties ar ko tādu, kas intelekta ziņā ir pārāks par sabiedrībā dominējošo subkultūru.

 

Jau tagad zināms, ka pēc gada notiks 5. Latvijas pūtēju orķestru konkurss. Lai orķestrim sekmīgs gads līdz nākamajam konkursam!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide