Gulbenieši nofilmējas mūzikas klipā 15

Grupas “Mūzikas kolekcija” profilā interneta vietnē “facebook.com” pirmdien, 31.oktobrī, publicēts autordziesmas “Sudrabkāzas Latgalē” videoklips, kurā atpazīstam daudzus gulbeniešus un darbības norises vietu – Kāzu muzeju Ozolkalnā. Mūziķi izteikuši publisku paldies visiem, kuri piedalījušies klipa veidošanā. Ar jauno klipu grupa, tās vadītājs un dziesmu autors Jānis Bārtuls piedalīsies “Dzintara dziesmu” aptaujā.

Šajā nelielajā muzikālajā filmiņā galvenajās lomās ir iejutusies bērnu tērpu teātra studijas “Varavīksne” entuziaste Inese Buliņa un Gulbenes dzelzceļa stacijas direktors Juris Aņisimovs. Vai draugi nepārmetīs, ka dziesma ir par sudrabkāzām Latgalē, nevis Vidzemē, kurai sevi pieskaita Gulbene? “Mēs ar Juri esam cēlušies no Latgales, no Balvu puses. Arī pats dziesmas autors J.Bārtuls ir latgalietis, kaut dzīvo Rīgā. Tāpēc viņam tik daudz dziesmu ir par Latgali,” sarunā ar “Dzirksteli” saka I.Buliņa.

Filmēšana esot notikusi oktobra sākumā Kāzu muzejā. Grupas “Mūzikas kolekcija” dalībnieki sazinājušies ar Kāzu muzeja vadītāju Vivitu Ķepsi, ar kuru viņiem jau bija zināma sadarbības vēsture, un aicināja atrast aktierus klipam.

“Mēs reiz jau filmējāmies šīs pašas grupas dziesmas “Kāzu rīts” klipam. Toreiz atsauksmes bija, ka esam ļoti dabiski kameras priekšā. Muzikantiem atkal gribējās kaut ko tikpat dabisku,” stāsta I.Buliņa.

Arī V.Ķepse atgādina “Dzirkstelei”, ka tā jau rakstījusi par “Kāzu rīta” filmēšanu pirms sešiem gadiem. Toreiz vēl muzejs atradās savā sākotnējā vietā Lizuma pagastā. 13 gadu pastāvēšanas laikā muzejs ir bijis spiests vairākkārt mainīt atrašanās vietu.

Jaunajā mūzikas klipā “Sudrabkāzas Latgalē” pati savā lomā bija V.Ķepse, sudrabkāzu svinētāju - bērnu teātra studijas “Varavīksne” dalībnieki, viņu vecāki un radinieki. Tas bija ģimeņu kopīgs veikums. 

I.Buliņa “Dzirkstelei” atklāj, ka viņa ar J.Aņisimovu pāris ir jau sen, taču Gulbenes katoļu baznīcā pie toreizējā priestera Vjačeslava Bogdanova abi salaulājušies tikai pirms 13 gadiem. Dzimtsarakstu nodaļā viņi savas attiecības nav reģistrējuši. Tāda ir bijusi abu izvēle. Taču savas sudrabkāzas pāris gan jau svinēs un gan jau atkal mīs taku uz Kāzu muzeju.

V.Ķepse atgādina, ka viņa ikvienam interesentam ir sasniedzama sociālajos tīklos, kur iespējams vienoties par muzeja apmeklējumu. Viņa piebilst, ka šogad Bānīša svētkos muzejs ir saņēmis aizkustinošu dāvanu no kādas rīdzinieces – 44 gadus senu kāzu kleitu. “Materiāli krājas. Muzejs piedalās dažādās izstādēs par kāzu tematiku. Trešo reizi jau nākamgad Ventspils brīvdabas muzejā būs kāzu štelles – kāzu pakalpojumu gadatirgus, kur atkal noteikti būs jāpiedalās,” saka V.Ķepse.

Grupa „Mūzikas kolekcija” sevi publiski piesaka kā kolektīvu, kura sastāvā muzicē tikai profesionāli mūziķi. Grupa spēlē šlāgermūziku un deju mūziku. Tās mājvieta ir Rīgas galvenā nomale Bolderāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

?

Noskatījos.
Vai vēl lielāka bezgaumība ir iespējama?
Vai ar mums - latviešiem tiešām ir tik traki?
Vai tā kāda parodija?

pirms 4 gadiem, 2016.11.05 11:30

:)

Ir, ir traki. Ir pat vēl trakāk.

pirms 4 gadiem, 2016.11.05 13:31

Vija

Diemžēl, bet arī man nepatika. Gribētos kaut ko gaumīgāku.

pirms 4 gadiem, 2016.11.05 12:22

Nav ko te gvelzt muļķības.Tā runā tie,kas paši neko nevar

pirms 4 gadiem, 2016.11.05 17:24

Vija

"Dī"
Es muļķības negvelžu, bet izsaku savu viedokli. Šeit neiet runas par to, ko kurš var vai nevar. Ja var, tad tomēr tā, lai patīkami skatīties, nevis vienkārši varēšanas pēc.

pirms 4 gadiem, 2016.11.06 08:58

Ir forši.lai skauģiskauž.Ir mīļi un dabiski.

pirms 4 gadiem, 2016.11.05 17:23

?

Es cepos par visu kopā.
Visvairāk laikam par telpu noformējumu,pat bez visa klipa.Tik bēdīgi briesmīgi.Vai kāzu muzejam jābūt tik ūķīgam?
Cilvēki kā cilvēki.Varbūt arī mīļi un dabiski.

pirms 4 gadiem, 2016.11.05 17:48

domāju

Domāju, kad vislielākā vērtība ir pašiem pasākumā iesaistītiem. Pārējiem tas ir no kārtējās sērijas " Kā es pavadīju vasaras brīvdienas". Tādus parasti skatās ģimenes lokā, jo pašiem ir interesanti. Bet publikai?

pirms 4 gadiem, 2016.11.05 21:22

nemaz never!!

Izdarīju milzīgu kļūdu - noskatījos klipu....

pirms 4 gadiem, 2016.11.06 00:54

....

Modeļu skolas cilvēki... bet neīstajā vietā, neīstajā laikā. Latgalē kāzas ir sirsnīgākas. Tik vien vīriešu un tik daudz sieviešu un bērnu- kāzās?????? Tās lielās sirdis- nav latviskas.

pirms 4 gadiem, 2016.11.06 15:33

Liepa

Ak jē :( Tas, ka Gulbene pilna savazāta ar čangaļiem un balvēniekiem, nenozīmē, ka manu mīļo Gulbeni jāpārtaisa par Latgali ar katoļu tradīcijām. Fui!

pirms 4 gadiem, 2016.11.06 16:45

!

Par to nu gan nevajag uzvilkties.Ne čangalim,ne balvēnietim nav ne vainas.
Bet klipā gan latgaļi ir krietni pazemināti.Tā paprasti tur sanācis.Papīra rotas,sirdis un kas nu vēl.Un tiešām savārstīti,ne iz dzīves cilvēku tipi.

pirms 4 gadiem, 2016.11.06 17:19

Kultūra un izklaide