Gulbenieši varēs piedzīvot muzikālu eksperimentu Agneses Rakovskas soloprogrammā “Vienaldzības” ar stīgu kvartetu

Gulbenes kultūras centrā 14.novembrī pulksten 18.30 Agnese Rakovska aicina savus klausītājus piedzīvot muzikālo eksperimentu soloprogrammā “Vienaldzības”. Koncertu pavadīs stīgu kvartets “ReDo” un pianists Matīss Repsis. Tajā tiks atskaņotas Raimonda Paula kompozīcijas no albuma “Vienaldzības” aranžijās, kuras jaunā komponiste Asia Ahmetjanova īpaši sagatavojusi stīgu kvartetam.

Dziedātājas soloprogrammas nosaukums ir no dziesmas “Vienaldzības”, par ko Agnese teic: “Dziesmā izskan Vizmas Belševicas dzeja. Jau pirmajā reizē, kad vēl tikai notika mēģinājumi kopā ar maestro, zināju, ka šī būs dziesma, kuru vēlēšos pieturēt sev tuvāk. Dziesmas saturs manī raisīja vīzijas par meditatīvu, transam līdzīgu stāvokli, kuru centos ietērpt krāsā un formā, radot stāstu par meiteni, kas krāj vienaldzības. Tas ir stāsts par transformāciju, kurā skumjas pārtop par kaut ko skaistu – šajā gadījumā tās pārtop kristālā. Alķīmija, manuprāt, ir process, nevis iznākums, tā ir spēja manipulēt ar matēriju, melno pārvērst baltajā un otrādi.”

Koncertā izskanēs maestro labākās dziesmas. Jau pērn izskanēja šī programma, un jau tajā brīdī Agnese sapratusi, ka viņai kaut kā mazliet pietrūka. “Priecājos, ka man izdevās sazināties ar Kristiānu Ozoliņu. Kristiāna vada šo brīnišķīgo kvartetu. Pie klavierēm pievienosies Matīss Repsis.

“Novembris ir mazliet melanholisks un it kā tāds svinīgs, bet ar īpatnēju pieskaņu. Man stīgu skanējums liekas ļoti atbilstošs. Ar Raimonda Paula mūziku var spēlēties ļoti daudz. Man bijusi arī elektroniskā versija “Vienaldzībām”, bet tagad tā izskanēs ar stīgu kvartetu.” Agnese priecājas, ka viņai maestro vienmēr uzticējies un atbalstījis viņas trakās idejas. “Man vienmēr ir paveicies ar to, ka man uzticas un ļauj vienkārši spēlēties,” saka Agnese.

Biļetes var iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs, “www.bilesuparadize.lv” un koncerta norises vietā. Ieejas biļetes cena – 6, 7, 8 eiro.
Atbildi pareizi un, iespējams, laimēsi ielūgumu uz soloprogrammu “Vienaldzības”, kas notiks Gulbenes kultūras centrā 14.novembrī pulksten 18.30.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide