Gūst atzinību akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”

Noslēgusies “Bilžu biroja” rīkotā mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” 35 gadu jubilejai veltītā akcija “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”. Tajā iesūtītas 412 mākslinieciskotu pastkastīšu un 303 pastkastīšu maketu fotogrāfijas no 73 Latvijas pilsētām un novadiem.

Mākslinieku žūrija izvērtēja iesūtītos darbus un atzīmēja interesantāko darbu autorus, piešķirot arī īpašās mākslinieku balvas. No Gulbenes novada balvas saņems Solveiga Kļaviņa un Māra Bērziņa. S.Kļaviņa kļuvusi arī par mediju favorīti un saņems dāvanas no laikraksta “Dzirkstele” (abonementu trīs mēnešiem), izdevniecības “Santa” un laikraksta “Latvijas Avīze”. Latvijas Pašvaldību savienība izvirzījusi savu TOP5, kurā iekļuvusi arī S.Kļaviņa.

“Darbu tapšanā izmantotas dažādas tehnikas – gleznošana, dekupāža, tamborēšana, kolāžu veidošana, pat kokgrebšana un kalšana. Arī tēmas bijušas dažādas – sākot ar melnbaltiem ģeometriskiem un abstraktiem tēlojumiem līdz pat krāsainiem dzīvās dabas un ainavu attēliem. Tās radītas gan pašiem sev, gan arī kā sirsnīgas dāvanas tuviniekiem un draugiem,” stāsta “Bilžu biroja” pārstāve Tija Auziņa

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, festivāls “Bildes” savas 35.jubilejas svinības ir pārcēlis, tāpēc balvas un krāsainus paldies akcijas dalībnieki ar VAS “Latvijas Pasts” starpniecību saņems savās mākslinieciskajās pastkastītēs.

“Durvis, ceļa gals, pastkastīte ir pirmie, ko ieraugam dodoties ciemos vai atgriežoties mājās. Katrai lietai ir savs uzdevums un funkcija. Protams, labai lietai galvenais ir ērti kalpot saimniekam, tomēr bez lietām mums ir arī citas vērtības. Viena no tām – kopā radīšanas prieks ģimenes lokā, draugu pulkā, ar kaimiņiem. Ir jauki, ja pastnieks nes avīzes uz pastkastīti ar kaķi, balodi, ābeļziediem vai Vinniju Pūku. Latviešu valodā taču sakām – pastkastīte, nevis kaste. Tā silti un mīļi,” saka akcijas žūrijas pārstāvis, metālmākslinieks Arvīds Endziņš.

Akcijai iesūtīto darbu fotogrāfijas un citas akcijas aktualitātes atrodamas mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” “Facebook” lapā un festivāla lapā “Bildes.lv”.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide