Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gūst labus rezultātus reģiona skatē

Pagājušajā sestdienā Cēsu valsts ģimnāzijā norisinājās Vidzemes reģiona vokālo ansambļu pusfināla skate, kurā piedalījās arī trīs Gulbenes novada dziedošie kolektīvi - Gulbenes kultūras centra senioru vīru vokālais ansamblis "Namejs", Lejasciema kultūras nama jauktais vokālais ansamblis "Akcents" un Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis "Pieskāriens".

Vīru vokālais ansamblis "Namejs", ko vada Edgars Mārtinsons, skatē senioru grupā ieguva 1.pakāpes diplomu. Jāpiebilst, ka starp 42 dažādu kategoriju kolektīviem bija tikai trīs vīru vokālie ansambļi. Namejiešu sniegumu žūrija novērtēja ar 40 punktiem, augstu vērtējumu piešķirot stila izjūtai, vokālajai kultūrai, kopiespaidam, kā arī mākslinieciskajam sniegumam un dziedājuma tehnikai. "Ņemot vērā ansambļa dalībnieku kopējo vecumu, tas ir labs sasniegums. Pirms skates arī daudz strādājām," atzina E.Mārtinsons.  

Skatē piedalījās 19 sieviešu vokālie ansambļi, tāpēc "Pieskāriena" dziedātājām nācās izturēt īstas ugunskristības. Kolektīvs skatē ieguva 35 punktus un saņēma 2.pakāpes diplomu.

 

"Uzskatu, ka turējāmies godam. Ar rezultātu esam apmierinātas, jo skatē piedalījās ļoti daudz spilgtu ansambļu. Uz Cēsīm braucām ar prieku, jo bijām pārliecinātas, ka skatē gūsim lielu pieredzi. Tas tā arī bija," teica ansambļa "Pieskāriens" vadītāja Inga Zomerovska.

 

Jaukto vokālo ansambļu grupā, kurā uzstājās 11 kolektīvi, "Akcenta" (vadītāja Rita Vēverbrante) dziedājumu žūrija novērtēja ar 37 punktiem, piešķirot 2.pakāpes diplomu.

 

Katrs ansamblis izpildīja divas dziesmas. Tās vērtēja Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas valdes priekšsēdētāja Mārīte Puriņa, asociācijas valdes loceklis un vokālās grupas "Cosmos" dziedātājs Andris Sējāns un mūzikas pedagoģe Valsts izglītības satura centra vecākā referente mūzikas jomā Antra Strikaite.


A.Sējāns uzteica kolektīvus par dziesmas mīlestību un ieteica atrast to, ko katrs ansamblis spēj izdarīt vislabāk.

 

"Ja protat brīnišķīgi teikt burtu "r", tad dariet to ļoti bieži, ja protat brīnišķīgi dziedāt unisonā (vienbalsīgi), tad dziediet, ja protat intonēt, sadaloties sešās balsīs, tad dariet to. Nākot uz konkursu, ir jādara tas, kas padodas visvislabāk," novēlēja A.Sējāns.

 

Kuri kolektīvi piedalīsies Latvijas vokālo ansambļu finālā, taps zināms tad, kas pusfināls būs noticis visos piecos Latvijas reģionos, bet jau šobrīd ansambļu dalībnieki un vadītāji internetā "www.lvaa.lv"var sekot pusfinālu skašu rezultātiem.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide